Seks

Seks oralny – zakazany owoc?

Urodziłyśmy się w czasach, w których seks był tematem tabu. Konserwatywne matki bardzo rzadko poruszały kwestie dotyczące dojrzewania i współżycia, nie mówiąc już o osiąganiu satysfakcji seksualnej.

Urodziłyśmy się w czasach, w których seks był tematem tabu. Konserwatywne matki bardzo rzadko poruszały kwestie dotyczące dojrzewania i współżycia, nie mówiąc już o osiąganiu satysfakcji seksualnej.

Bardzo często odczuwamy frustrację z tego powodu. Czujemy, że w relacjach intymnych z naszym partnerem coś zgrzyta, jednak przymykamy na to oko, licząc po cichu, ze problem rozwiąże się sam. Niestety tak nie będzie. Zwlekanie pogorszy tylko sprawę.

Nuda w sypialni?

Temperatura w waszej sypialni znacząco spadła. Wszystko co robicie jest rutynowe i mechaniczne, podczas gdy Tobie marzy się powrót do dawnych uniesień. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wiedz, że poszczególne rodzaje stymulacji seksualnej po czasie przestają być tak skuteczne jak do tej pory. Jeśli więc przez kilka lat wasze zbliżenia wyglądały tak samo – ta sama gra wstępna, pozycja i zakończenie – nie dziw się, że na myśl o seksie odczuwasz lekkie znużenie. Warto więc rozważyć otwarcie się na różne nowe propozycje.

Seks oralny

Nazywany również jest miłością francuską. To forma stosunku seksualnego, polegająca na stymulacji narządów płciowych partnera za pomocą ust i języka. W ten sposób łatwo doprowadzić ukochana osobę do orgazmu. Znaczna cześć osób wykorzystuje ja podczas gry wstępnej lub w przypadku gdy niemożliwe jest odbycie pełnego stosunku np. po operacji. Ten typ pieszczot gwarantuje ogromne doznania zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Czy to zboczenie?

Seks oralny jest praktyka starą jak świat! Kamasutra, której powstanie datuje się na ok V w.p.n.e zawiera obszerny rozdział traktujący o tym rodzaju przyjemności. Skąd więc ta pruderia w przypadku starszych pokoleń? Wynika ona z nieświadomości oraz z uwarunkowanych kulturowo przekonań. Miłość francuska z pewnością nie jest ani zboczeniem, ani dewiacją.

Czy warto spróbować?

Porozmawiaj szczerze z partnerem… lub zaskocz go! Aczkolwiek miej świadomość, że pierwsze podejścia mogą wam oboju sprawić troszkę kłopotu – tym bardziej jeśli nigdy wcześniej nie uprawialiście seksu w taki sposób. Przyczyną nie będą kwestie techniczne, lecz etyczno-moralne. Przełam się jednak! Praktyka czyni mistrza!

Ważne aby ze sobą rozmawiać. Nawet w trakcie pieszczot. Poproś partnera by informował Cię jeśli zrobisz coś nie tak. Obserwuj również dokładnie jego reakcje. Będziesz miała możliwość zaobserwowania co sprawia mu największą przyjemność.

Natalia Herzog

Komentarze (5)

ewalub

5 lat temu

„Urodziłyśmy się w czasach, w których seks był tematem tabu. ” Hmm..? W którym roku był napisane artykuł lub w jakim wieku jest autorka?

  linea

  5 lat temu

  Ewalub teraz mówi się o seksie otwarcie, ale w czasach gdy ja chodziłam do szkoły podstawowej nie miałam zielonego pojęcia o tym. Nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał. W domu tematy takie nie były poruszane. Nawet jak w telewizji leciała jakaś scena pocałunków, to często rodzice zmieniali kanał. A było ich raptem chyba dwa.
  Nie było internetu, więc sami też nie mogliśmy się wyedukować.

   ewalub

   5 lat temu

   Ze mną też nikt nie rozmawiał o seksie, gdy byłam w szkole podstawowej, ale w tym wypadku wynikało to z mojego młodego wieku. Zastanawiam się, czy autorka miała na myśli lata 60., 70. 80.? Kiedy zaczęto bardziej otwarcie rozmawiać o seksie? I myślę, że otwartość ludzi w tym temacie mogła też być inna w miastach niż na wsiach.

    linea

    5 lat temu

    Z pewnością młodzież w mieście była bardziej wyedukowana w tym temacie. A teraz dzieci w podstawówce czy gimnazjum niezależnie od tego gdzie mieszkają mają bardzo duże pojęcie o tych sprawach i bardzo często mają za soba już swój pierwszy raz. Duże znaczenie ma też doba internetu, z którego młodzież może się dużo nauczyć.

eve

7 lat temu

jesli to jest owoc zakazany to glownie jest to wplywem dominujacej religii katolickiej w ktorej wychowala sie wiekszosc nas.ja jednak uwazam ze wszystko jest dla ludzi i nie trzeba zaraz sie ze wszystkiego spowiadac bo jesli seks idzie w parze z szacunkiem i miłoscia to nie grzech przeciez !

Zostaw komentarz