Siły natury Styl życia

Sekrety bioenergoterapii

Wiele osób na samo hasło bioenergoterapia uśmiecha się lekceważąco. Najczęściej po prostu niewiele wiedzą na ten temat, a swoje zdanie opierają na zasłyszanych opiniach, plotkach, domysłach. Myślę jednak, że zanim coś skrytykujemy, warto poznać ten temat szerzej.

Wiele osób na samo hasło bioenergoterapia uśmiecha się lekceważąco. Najczęściej po prostu niewiele wiedzą na ten temat, a swoje zdanie opierają na zasłyszanych opiniach, plotkach, domysłach. Myślę jednak, że zanim coś skrytykujemy, warto poznać ten temat szerzej.

Czym jest bioenergoterapia?

Jest to jedna z odmian medycyny niekonwencjonalnej, która opiera się na właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty. Co ważne, te właściwości bioenergoterapeuty nie są dowiedzione naukowo i właśnie dlatego taka terapia nie jest traktowana poważnie przez znaczną część społeczeństwa.

Jak działa bioenergoterapia?

Bioenergoterapia to uznana forma terapii, która pozwala w naturalny sposób uaktywnić procesy samouzdrawiania organizmów. Jest to całokształt nieinwazyjnych metod, które energetycznie oddziałują na organizm, a na celu mają eliminację stanu chorobowego, oczyszczenie z wszelkich złogów, regenerację tkanek, które są uszkodzone, a także przywrócenie funkcjonalnej sprawności poszczególnych narządów w ciele człowieka.

Zawód: bioenergoterapeuta

Aby zdobyć zawód bioenergoterapeuty, należy zdać Egzamin Państwowy w Cechu Rzemiosł przy Izbie Rzemieślniczej. Należy uważać jednak na wielu takich, którzy tytułują się, jednak nie posiadają ani odpowiednich kwalifikacji w tym zakresie, ani nie zdali żadnego wymaganego egzaminu.

Co ważne, bioenergoterapeuci nie leczą, lecz korygują pola bioenergii w organizmie człowieka (tak stanowi polskie prawo).

Dwa obozy – przeciwnicy i zwolennicy

Przeciwnicy

Jest to bardzo liczna grupa. Współczesna nauka w ogóle nie stwierdza istnienia biopól, bioenergii, bioprądów czy aur. Podobnie tłumaczenie ich działania nie ma żadnego oparcia w prawach, które są potwierdzone przez naukę. Przeciwnicy twierdzą wręcz, że chorzy bojąc się bólu i długotrwałego leczenia, zwracają się najpierw do przedstawicieli medycyny niekonwencjonalnej, gdyż mają nadzieję na szybkie i bezbolesne wyjście z choroby. Do lekarza trafiają wtedy, kiedy bioenergoterapeuta nie pomógł, a wtedy często jest już za późno na inne działania (operację, chemię itp.).

Zwolennicy

Zwolennicy bioenergoterapii podkreślają, że medycyna akademicka nie zna jeszcze wszystkich rozwiązań i że nie jest uznawana przez wiele osób, dlatego też ci ludzie szukają pomocy w innych miejscach niż w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu. Podkreślają też, że w stronę medycyny niekonwencjonalnej zwracają się ludzie, którzy:

  • nie są przekonani do medycyny konwencjonalnej,
  • cierpią na choroby chroniczne, a którym lekarze nie mogą pomóc,
  • którzy nie mają szans na wydojrzalakobieta.plnie (według medycyny konwencjonalnej),
  • którzy nie są chorzy (według medycyny konwencjonalnej).

Bioenergoterapeuta to nie bioterapeuta

Nie można mylić tych pojęć, nie są to synonimy.

Bioenergoterapeuta to profesjonalista, osoba, która posiada zawodowe kwalifikacje i wykonuje rzemieślniczy zawód bioenergoterapeuty.* Bioterapeuta to z kolei pasjonat-amator*, to osoba, która nie posiada kwalifikacji zawodowych ani nie wykonuje czynnie tego zawodu.

Bioenergoterapia to bezpieczna metoda, która często przynosi pozytywne rezultaty. Wykwalifikowani bioenergoterapeuci nigdy nie namawiają pacjentów do tego, aby rezygnowali z wizyt u lekarza (np. rodzinnego). Jednocześnie jednak nie mogą odpowiadać za czyny osób, które przychodzą do nich po pomoc.

Komentarze

pati25

8 lat temu

Są różne opinie na jej temat.Gdy na coś zachorujemy nie powinno się zaprzestawać leczenia u lekarza.Bioenergoterapię można stosować dodatkowo.Na pewno nie zaszkodzi

Zostaw komentarz