Wiele osób na samo hasło bioenergoterapia uśmiecha się lekceważąco. Najczęściej po prostu niewiele wiedzą na ten temat, a swoje zdanie opierają na zasłyszanych opiniach, plotkach, domysłach. Myślę jednak, że zanim coś skrytykujemy, warto poznać ten temat szerzej.

Czym jest bioenergoterapia?

Jest to jedna z odmian medycyny niekonwencjonalnej, która opiera się na właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty. Co ważne, te właściwości bioenergoterapeuty nie są dowiedzione naukowo i właśnie dlatego taka terapia nie jest traktowana poważnie przez znaczną część społeczeństwa.

Jak działa bioenergoterapia?

Bioenergoterapia to uznana forma terapii, która pozwala w naturalny sposób uaktywnić procesy samouzdrawiania organizmów. Jest to całokształt nieinwazyjnych metod, które energetycznie oddziałują na organizm, a na celu mają eliminację stanu chorobowego, oczyszczenie z wszelkich złogów, regenerację tkanek, które są uszkodzone, a także przywrócenie funkcjonalnej sprawności poszczególnych narządów w ciele człowieka.

Zawód: bioenergoterapeuta

Aby zdobyć zawód bioenergoterapeuty, należy zdać Egzamin Państwowy w Cechu Rzemiosł przy Izbie Rzemieślniczej. Należy uważać jednak na wielu takich, którzy tytułują się, jednak nie posiadają ani odpowiednich kwalifikacji w tym zakresie, ani nie zdali żadnego wymaganego egzaminu.

Co ważne, bioenergoterapeuci nie leczą, lecz korygują pola bioenergii w organizmie człowieka (tak stanowi polskie prawo).