19 października br. w siedzibie Domu Kultury „Zacisze” przy ul. Blokowej 1 w Warszawie odbędzie się wernisaż prac Marii Owczarczyk. Artystka tworzy nietuzinkowe rzeźby.

Dla osób, które zdecydują się zapoznać z pracami Marii Owczarczyk, organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Wernisaż uświetni koncert „Anna German jakiej nie znacie…” w wykonaniu Natalii Kovalenko przy akompaniamencie Włodzimierza Trzeciaka.

W skład dorobku artystycznego Marii Owczarczyk wchodzą funkcjonalne rzeźby dziecięce w parkach w Wałbrzychu i Mielcu. Zaprojektowała ona również pomnik kwatery żołnierzy PPS poległych w Powstaniu Warszawskim na Cmentarzu Bródnowskim oraz wykonała popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego w Górze Kalwarii, pomniki Teresy Strzembosz – założycielki Domu Samotnej Matki w Chyliczkach i „Syrenki warszawskiej z XII wieku”, zawieszonej nad księgarnią na Starym Mieście (ulica Piwna) w Warszawie. Zrealizowała pomnik św. Jana Nepomucena przy ulicy Wiertniczej w Warszawie. Odbiorcą jej kilkunastu prac jest parafia św. Anny w Wilanowie.

Natalia Kovalenko to sopranistka, która ukończyła Akademię Muzyczną im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Artystka wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i rozrywkowy. Znakomicie odnajduje się w utworach niepozbawionych wartościowej treści i emocji. Artystka dba o to, aby wykonywane przez nią utwory przemawiały do serc wszystkich słuchaczy.

Repertuar Anny German stał się źródłem inspiracji dla Natalii Kovalenko, sopranistka od 2011 roku zmaga się z tym niebanalnym wyzwaniem muzycznym. Artystka doskonale wczuwa się w ich nastrój i odkrywa przed słuchaczami bogactwo swojej duszy.