Trendy w makijażu oczu zmieniają się co jakiś czas, jednak istnieje kilka, które nigdy nie wyjdą z mody i sprawdzą się niemal przy każdej okazji. Sprawdź w naszym artykule, jakie są rodzaje makijażu oczu i jak nauczyć się je wykonywać, aby wyglądać olśniewająco.
Rodzaje makijażu oczu
Umiejętność wykonania perfekcyjnego makijażu oka nie jest zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalnych makijażystek oraz absolwentek szkoły dla dorosłych w Poznaniu. Z powodzeniem można nauczyć się go w domu, jednak kluczowa jest praktyka. Oto najpopularniejsze rodzaje makijażu oczu.
Smokey eyes
Smokey eyes to jeden z najbardziej klasycznych makijaży, który pozwala uzyskać efekt przydymionego oka. Często wykonuje się go za pomocą czerni i różnych odcieni szarości, ale nie jest to reguła. Do smokey eyes można z powodzeniem użyć głębokiego brązu, fioletu czy zieleni, które pasują do różnych typów urody. Polega on na naniesieniu cienia na górną powiekę oraz załamanie nad nią. Dobrym pomysłem jest użycie różnych odcieni tego samego koloru, aby przejścia między nimi były łagodne. Makijaż ten jest bardzo efektowny i uniwersalny – sprawdzi się zarówno na eleganckie okazje, jak i wyjścia z przyjaciółkami.
Kocie oko
Kocie oko to makijaż, który nigdy nie wychodzi z mody. Polega on na rozjaśnieniu całej górnej powieki i namalowaniu czarnej, wyciągniętej kreski. Mogłoby się wydawać, że to proste, jednak idealna kreska wymaga pewnej ręki. Jej rysowanie najlepiej zacząć od linii będącej przedłużeniem dolnej powieki. Kolejnym krokiem jest pociągnięcie drugiej kreski, mniej więcej w ⅔ pierwszej i połączenie jej z linią rzęs na górnej powiece. Teraz wystarczy narysować łuk i wypełnić go eyelinerem. Osobom początkującym polecane są produkty w pisaku. Kocie oko można również przydymić tak, jak w smokey eyes. Dzięki temu nasze spojrzenie będzie jeszcze bardziej uwodzicielskie.
Litera V
Wycieniowanie oka w literę v może stanowić samodzielny makijaż lub być podstawą do dodania kolejnych kolorów. Technika ta polega na naniesieniu jasnego cienia na całą górną powiekę, a następnie zaznaczenia jej załamania ciemniejszym odcieniem. Cieniowanie może przypominać literę v lub c w zależności od tego, jak ostry będzie łuk. Zaletą tego makijażu jest optyczne powiększenie oka, dlatego sprawdzi się u osób, których oczy osadzone są blisko siebie. Warto również podkreślić górną linią rzęs za pomocą ciemnej kredki lub kociej kreski.
Makijaż kontrastowy
Makijaż kontrastowy będzie idealną propozycją dla pań, które preferują żywe kolory zamiast naturalnych i ziemistych. Polega on na wycieniowaniu górnej powieki za pomocą jasnego i ciemnego odcienia tego samego koloru i nałożeniu kontrastowego cienia na dolną powiekę. Idealnym połączeniem będą na przykład pomarańcza i fiolet. Taki makijaż można również wykończyć kocią kreską. Sprawdzi się doskonale zarówno na imprezę na plaży, jak i bal karnawałowy.
Jak nauczyć się makijażu oczu?
Profesjonalnego makijażu oczu można nauczyć się w bezpłatnej szkole dla dorosłych w Poznaniu na kierunku technik usług kosmetycznych. Słuchacze odbywają zajęcia teoretyczne z dermatologii, anatomii i fizjologii, preparatyki kosmetycznej oraz kosmetyki. Swoje umiejętności praktyczne szlifują w pracowni makijażu i stylizacji. Absolwenci szkoły dla dorosłych potrafią wykonać make-up okazjonalny, dobrać go do kreacji i typu urody klientki oraz wykonać analizę kolorystyczną. Są oni również przygotowani do przeprowadzania zabiegów poprawiających urodę takich jak mikrodermabrazja, kawitacja czy masaż twarzy.