Seks

Od czego zależy udane życie seksualne?

Od czego zależy udane życie seksualne

Zdjęcie autorstwa Leah Kelley z Pexels

Bardzo często powtarzamy, że gdybyśmy miały większe piersi, pośladki, mniejszą oponkę na brzuchu, dłuższe nogi etc., nasze życie seksualne wyglądałoby lepiej. Czy naprawdę rozmiar ma tak duże znaczenie? Okazuje się, że niekoniecznie. W takim razie od czego zależy udane życie seksualne?

Spis treści:

  1. Wysoka samoocena i pewność siebie, czyli czym jest seksapil
  2. Kompleksy odbierają nam radość z seksu
  3. Pozytywna energia a udane życie seksualne
  4. Samoakceptacja daje nam swobodę i udany seks
  5. Osoby nieśmiałe też mogą mieć dobry seks

Wysoka samoocena i pewność siebie, czyli czym jest seksapil

Wcale nie trzeba wyglądać idealnie niczym kobieta z rozkładówki czasopismu dla panów, by cieszyć się dużym powodzeniem wśród płci przeciwnej. O naszym sukcesie w tym aspekcie decyduje wysoka samoocena i pewność siebie. To właśnie z tych składowych tworzy się seksapil, o którym śpiewano, że jest naszą tajną bronią kobiecą. Zapewne zauważyłaś, że dużym powodzeniem cieszą się kobiety, które odbiegają od obowiązujących standardów piękna. Są pewne siebie, ciałopozytywność nie jest im obca. Nie oceniają każdej nowej zmarszczki czy fałdki na swoim brzuchu, cieszą się życiem i w ten sposób przyciągają do siebie ludzi. Zdarza się też, że zjawiskowo piękna kobieta jest tak zakompleksiona, że nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem. Brakuje jej bowiem pewności siebie.

seksapil
Zdjęcie autorstwa Nathan Cowley z Pexels

Kompleksy odbierają nam radość z seksu

Kompleksy sprawiają, że udane życie seksualne znajduje się jedynie w sferze naszych marzeń.  Gdy cały czas myślimy o tym, z której strony i w jakiej pozycji się ustawić, aby partner nie widział naszej oponki na brzuchu, to jesteśmy spięte. Udany seks pojawia się wówczas, gdy się rozluźnimy i odpuścimy sobie pewne sprawy. Jeśli tego nie zrobimy, orgazm pozostanie poza naszym zasięgiem. Nasz partner też wyczuje, że seks nie sprawia nam przyjemności i jesteśmy nieprzyjemnie spięte.

Pozytywna energia a udane życie seksualne

Z niektórych kobiet bije pozytywna energia. Często nie potrafimy jej dokładnie zdefiniować. To coś znajduje się w tym, jak nasza koleżanka odgarnia włosy, porusza się czy śmieje. To jest właśnie seksapil, który wykazuje magnetyczne przyciąganie.  My też możemy popracować nad tymi aspektami. Nie wszystko w swoim wyglądzie zmienimy, wiele można zdziałać, ale czy chcemy poddawać się kolejnym skomplikowanym operacjom plastycznym? Jeśli kompleksy tkwią w naszej głowie, to nie znikną z niej wraz z większym biustem. Tutaj pomocna może okazać się psychoterapia.

udany seks
Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Samoakceptacja daje nam swobodę i udany seks

Samoakceptacja sprawia, że w relacjach międzyludzkich zachowujemy się w sposób swobodny. Potrafimy z nimi rozmawiać, śmiać się, podziękować za komplement. Nie krępuje nas fakt, że ktoś patrzy na nasze nogi czy ramiona. Nie boimy się, że jesteśmy negatywnie oceniane. Swoboda sprawia, że jesteśmy pozytywnie odbierane przez otoczenie. Bardzo często niektóre z nas noszą w sobie krytyczne uwagi rodziców, które sprawiają, że pozostajemy zdystansowane w stosunku do innych ludzi. To odbiera nam atrakcyjność.

Osoby nieśmiałe też mogą mieć dobry seks

Czy osoba nieśmiała może przeobrazić się w demona seksu? Może nie zostanie dominą, ale może poczuć się swobodniej w intymnych relacjach, przez co pozbędzie się spięcia i zapewni sobie dobry seks zwieńczony orgazmem. Warto pracować nad sobą, swoimi przekonaniami na własny temat, które często pochodzą od krytycznych rodziców, dziadków czy nauczycieli.  Jeśli sama nie radzisz sobie z tym tematem, zasięgnij konsultacji u coacha czy psychologa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *