sposoby-na-przykry-zapach-stop

Metoda trzecia: olejek lawendowy

Olejek lawendowy przede wszystkim zabija bakterie, ma także działanie przeciwgrzybicze. Dodatkowo jego zapach jest niezwykle przyjemny w odbiorze.

  • Przygotuj naczynie z letnią wodą, dodaj następnie kilka kropli olejku. Mocz stopy przez około 20 minut. Czynność należy wykonywać dwa razy dziennie, nawet do 14 dni.

Metoda czwarta: skrobia kukurydziana

Ten roślinny produkt świetnie pochłania pot, zmniejsza jego ilość i ryzyko występowania bakterii.

  • Wetrzyj niewielką ilość skrobi kukurydzianej w stopy, rób to przed każdym noszeniem obuwia i skarpet.

Metoda piąta: ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy również jest dobrym środkiem, który zabija bakterie. Tworzy on kwaśne środowisko, niesprzyjające rozwojowi i funkcjonowaniu drobnoustrojów.

  • Przygotuj naczynie do moczenia stóp, wlej do niego około 5 filiżanek ciepłej wody. Dodaj pół szklanki octu jabłkowego. Mocz stopy przez 15 minut, dwa razy dziennie.

wywar-z-szalwii

Metoda szósta: szałwia i rozmaryn

Szałwia i rozmaryn mają działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne. Szałwia dodatkowo zapobiega wirusom. Ten duet na pewno poradzi sobie w walce z bakteriami, zapobiega wytwarzaniu się potu i zatyka pory.

  • Wlej do przygotowanego wcześniej naczynia gorącą wodę. Do wrzątku wsyp zioła, jedną łyżeczkę suszonego rozmarynu i jedną łyżkę suszonej szałwii. Poczekaj, aż woda ostygnie. Następnie mocz w niej stopy przez 30 minut. Czynność należy powtarzać dwa razy dziennie.

Metoda siódma: sok z cytryny

Sok z cytryny także zmniejsza ilość produkowanego potu, ma działanie ściągające. Dodatkowo świetnie wygładza skórę, nadaje jej aksamitny efekt. Ma także ładny, orzeźwiający zapach.

  • Wyciśnij sok z jednej cytryny i dodaj do letniej wody. Mocz stopy około 15 minut. Czynność wykonuj dwa razy dziennie.

Metoda dziewiąta: drewno cedrowe

Do butów możesz włożyć wiórki drewna cedrowego, zapach znika po kilku dniach. Należy obuwie pozostawić z drewnem na około 3 dni.

Jak widać istnieje wiele sposobów na pozbycie się przykrego zapachu stóp. Należy pamiętać, że higiena jest w tym wypadku najważniejsza, codzienne mycie stóp jest absolutnie wymagane w walce z brzydkim zapachem. Nie zapominajmy również o praniu samego obuwia, czasami trzeba prać buty nawet codziennie, po każdym ich noszeniu. Jeśli po wypróbowaniu wszelkich metod zapach nie ustąpi, należy skonsultować się z lekarzem.

Milena Chmielecka