Przygotuj mieszkanie na nadejście wiosny!

Do kalendarzowej wiosny pozostało zaledwie kilka dni, ale od kilku dni możemy cieszyć się słoneczną aurą. To doskonała pora, by zapomnieć o zimie i towarzyszącej jej dekoracji.  Jak przygotować mieszkanie na nadejście wiosny?

Zanim zmienisz wystrój wnętrz, przystąp do porządków.  Zima nie sprzyjała systematycznemu myciu okien, teraz masz okazję by to nadrobić.  Pozbądź się nagromadzonych zanieczyszczeń, wypierz firanki, a  ciemne zasłony zmień na jasne.

Zmień garderobę na wiosenną!

Wszystko wskazuje na to, iż na dobre pożegnaliśmy zimy. W związku z tym warto przyjrzeć się zawartości szafy i pozbyć się tych elementów, które w najbliższym czasie nie będą nam potrzebne.   O ile warto wstrzymać się ze schowaniem ciepłej kurtki do pawlacza, o tyle kombinezon, w którym  szusowaliśmy po stokach, musi poczekać na kolejny sezon.  Jednocześnie warto pomyśleć o wyciągnięciu wiosennych elementów garderoby.  Cienki płaszcz, skórzana kurtka czy półbuty mogą okazać się przydatne w najbliższych dniach.

Zanim włożysz kozaki do pudełka i schowasz je w pawlaczu lub na strychu, zadbaj o ich konserwację  i zabezpiecz skórę przy pomocy specjalnych środków.  Zwróć również uwagę na warunki przechowywania obuwia i grubych płaszczy. Aby kozaki nie ucierpiały podczas przechowywania, warto włożyć do nich starą gazetę. W przypadku odzieży warto pomyśleć o umieszczeniu saszetki odstraszającej mole.  Miejsce, w którym garderoba czeka na lepsze czasy, nie powinno być zbyt wilgotne, ponieważ   niekorzystne warunki fizyczne mogą przyczynić się do uszkodzenia przechowywanych przedmiotów.

 różowe tulipany

Grubą pierzynę zastąp kołdrą

Jeśli do tej pory spałaś pod ciepłą pierzyną, warto pomyśleć o zastąpieniu jej kołdrą. Wiosna to również doskonała okazja, aby wywietrzyć pościel na balkonie lub w ogrodzie.  Warto pomyśleć o zmianie poszewek na jasne, kolorowe, na których pojawia się motyw kwiatów, ptaków czy motyli. To niepozorne rozwiązanie wprowadzi do twojej sypialni powiew długo wyczekiwanej wiosny.

Uporządkuj ogród

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką ogrodu, to ostatni dzwonek, aby pozbyć się zalegających liści, gałęzi i przygotować grządki.  Warto posprzątać również altanę i wyciągnąć z garażu meble ogrodowe. Jeśli korzystna aura nadal będzie się utrzymywała, w najbliższy weekend możesz zainaugurować sezon grillowy, zapraszając znajomych i krewnych na pyszne kiełbaski.

Wiosenną atmosferę w mieszkaniu dopełni bukiet świeżych kwiatów. Jeśli nie posiadasz działki ani ogrodu, po tulipany udaj się do pobliskiego supermarketu.  Piękny, kolorowy bukiet kupisz już za kilka złotych.  Nie przepadasz za ciętymi kwiatami? Zainwestuj w doniczkę z żonkilem i ciesz się wiosną!

Marlena