Kultura Styl życia

Przegląd muzycznych nowości na jesień

przegląd jesiennych nowości muzycznych

Jesień to tradycyjnie już czas ukazywania się nowych krążków i moment startu tras koncertowych polskich wykonawców. Wśród najważniejszych jesiennych muzycznych premier znajdują się między innymi płyty Dawida Podsiadło i Katarzyny Nosowskiej – artystów dobrze znanych i cenionych przez rodzimą publiczność. Sprawdź, co wybitni polscy muzycy przygotowali dla nas w tym sezonie.

 

Dawid Podsiadło Małomiasteczkowy

Fanom twórczości Dawida Podsiadło nie trzeba przypominać, że najnowszy krążek jest trzecim albumem w jego solowej karierze. Płytę Małomiasteczkowy promuje singiel o tym samym tytule, który znalazł się na liście najpopularniejszych polskich przebojów ostatnich tygodni. Niedawno coraz popularniejszy staje się utwór Nie ma fal, będący szóstą piosenką na krążku. Jesienna trasa promująca album objęła sześć największych polskich miast: Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Poznań i Warszawa (niejako na przekór nazwie płyty i singlowi). W wybranych miastach zainteresowanie było tak duże, a możliwości przestrzenne ograniczone, że organizator zdecydował się na ogłoszenie kilku koncertów (tak było między innymi w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu). W momencie pisania tego tekstu trasa została całkowicie wyprzedana, co można uznać za duży sukces.

Poniżej lista wszystkich piosenek znajdujących się na najnowszym krążku Małomiasteczkowy:

1. Cantate tutti

2. Dżins

3. Małomiasteczkowy

4. Najnowszy klip

5. Trofea

6. Nie ma fal

7. Lis

8. Co mówimy

9. Nie kłam

10. Matylda

 

Katarzyna Nosowska Basta

Katarzyna Nosowska, po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołu Hey, wydała kolejny w swojej muzycznej karierze solowy krążek. Ta, jak zresztą wszystkie płyty muzyczne wokalistki i autorki tekstów, cieszy się dużą popularnością. Tym razem krążek jest zatytułowany Basta. Porusza ważne sprawy, w tym rodzinne traumy, lęki i błędy popełniane przez rodziców. Podejmuje różne aspekty rodzicielstwa i więzi rodzinnych, nie zawsze wygodne i cukierkowe, niekoniecznie te, o których media chętnie wspominają. Mówi również o problemie alkoholowym i związanej z nim często przemocy psychicznej i fizycznej względem innej osoby. O uzależnieniach, trudnych emocjach, popadaniu w skrajność i współuzależnieniu. O straconych nadziejach, ale też szansach na nowe życie. Trasa koncertowa Nosowska: na tłusto i basta

Rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku i potrwa do końca lutego przyszłego roku. Uwzględnia miasta takie jak Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawa, Katowice i Gdańsk. Bilety są wciąż dostępne w autoryzowanych punktach sprzedaży i serwisach internetowych.

Tekst powstał we współpracy z Merlin.pl

Komentarze (3)

fiona

9 miesięcy temu

Podsiadło ma spoko piosenki, Nosowska trochę zawiodła moje oczekiwania.

ewalub

9 miesięcy temu

Jak dla mnie Podsiadło trochę przynudza

telimena

9 miesięcy temu

Podsiadło ma świetne piosenki na tym albumie;)

Zostaw komentarz