Prosty makijaż oczu

Makijaż oczu wygląda bardzo efektownie i wiele z nas chciałoby uzyskać efekt rodem z instagramowych kanałów beauty. Niestety, nie każda z nas posiada stosowne umiejętności. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z cieni i make upu. Podpowiadamy, jak wykonać prosty makijaż oczu. Każda z nas poradzi sobie z takim make upem.

Postaw na dwa cienie do powiek

Na początku swojej przygody z makijażem oczu warto ograniczyć się do dwóch cieni do powiek. Nakładanie ich większej liczby może zakończyć się powstaniem burej plamy, której nie sposób rozetrzeć.  Lepiej wybrać dwa neutralne cienie do powiek, jeden jasny, drugi ciut ciemniejszy. Unikaj bardzo ciemnych odcieni, bo z nimi pracuje się najciężej. Początek przygody z makijażem oczu powinien upłynąć pod znakiem pracy z nudziakami. Trudniejsze kolory takie jak zielenie, fiolety czy pomarańcz zostaw sobie na później, gdy nabędziesz wprawy. Możesz zakupić beż o tonacji zbliżonej do twojej skóry. Jeśli masz różową karnację, unikaj beżu o żółtych tonach, bo oczy będą wyglądały niezdrowo. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po lekko różowy lub lawendowy beż. Nałóż go na całą powiekę ruchomą. Następnie sięgnij po cień do przyciemniania, który nałożysz nieco ponad załamanie powieki i w zewnętrzny kącik. Może to być średni brąz lub niezbyt ciemna szarość. Drugi cień nałóż puchatym pędzlem do rozcierania.

Postaw na kremowe cienie do powiek o dobrej pigmentacji

Aby cienie dobrze się blendowały, tworząc ładne przejścia, postaw na produkty o odpowiedniej formule. Sięgnij po kremowe cienie do powiek o dobrej pigmentacji.  Nie musisz wcale wydawać na nie majątku. Polecamy matowe cienie My Secret, które mają aksamitną konsystencję, pięknie się rozcierają i mają bardzo dobrą pigmentację. Pojedynczy cień tej marki kosztuje ok. 6-8 zł. Cienie My Secret recenzowałyśmy m.in. tutaj.

Cienie zawsze nakładaj na bazę pod cienie

Aby starannie przygotowany makijaż oczu przetrwał cały dzień, zawsze nakładaj cienie na specjalną bazę, a jeśli jej nie posiadasz na korektor pod oczy. Inaczej twoja cała praca związana z blendowaniem pójdzie na marne, ponieważ cały make up spłynie po kilku godzinach.

Magia połyskujących cieni

Aby w prosty sposób uzyskać efektowny makijaż oczu, sięgnij po błyszczący cień do powiek. Może to być zarówno perła, jak i metalik. Nałóż go na środek powieki ruchomej za pomocą palca, jeśli jest to cień o pośrednim stopniu jasności. Gdy natomiast jest bardzo jasny, zaaplikuj go w wewnętrzny kącik.

Eyeliner w pisaku jest najłatwiejszy w obsłudze

Eyeliner w kałamarzu potrafi zniechęcić do malowania kresek. Dlatego lepiej sięgnąć po ten w pisaku, którym dużo łatwiej jest się posługiwać. Wystarczy przyłożyć jego cienką końcówkę wzdłuż górnej linii rzęs i pewnie pociągnąć, zatrzymując się przy zewnętrznym kąciku, aby tam lekko unieść kreskę.

Pogrubiająco-wydłużający tusz do rzęs

Jeśli nawet nie masz talentu do cieniowania i rysowania kresek eyelinerem, sięgnij po dobry tusz do rzęs. Najlepiej sprawdzi się maskara o właściwościach pogrubiająco-wydłużających. Dobrze wytuszowane rzęsy potrafią skoncentrować uwagę na naszym zmysłowym spojrzeniu.