Artykuły Moda

Jak wybrać dobre jeansy?

Jak wybrać dobre jeansy

Jeansy są szalenie modne wśród kobiet.  Można je nosić na co dzień, gdyż stanowią wygodne i proste do wystylizowania rozwiązanie. Problem stanowi jednak dobór dobrej jakości spodni. Niestety, nie wszystkie leżą nienagannie. Podpowiadamy, jak wybrać dobre jeansy.

Sprawdź, czy jeansy dobrze pracują

Jeansy przede wszystkim powinny być wygodne. Dlatego nie spiesz się z ich zakupem. Gdy jesteś w przymierzalni, wykonaj kilka skłonów, usiądź na krześle. Sprawdź, czy jeans dobrze pracuje i dostosowuje się do twojego ciała. Jeśli czujesz, że spodnie wbijają się w jakąś część ciała, to znaczy, że nie są dla ciebie. Musisz przymierzyć inne pary i znaleźć takie, w których czujesz się komfortowo.

Unikaj sztywnego jeansu

Jeansy powinny być elastyczne, nie kupuj takich twardych, bo będą niekomfortowe w noszeniu. Na dodatek będą układać się niezbyt korzystnie na twoim ciele.  Zwróć też uwagę na tak prozaiczne kwestie jak zakładanie spodni, gdy jeansy nie zawierają elastanu, a są wąskie, trudno je naciągnąć na nogę i potem zdjąć z ciała.

Sprawdź, czy zamek się nie psuje

Dobre jeansy muszą posiadać solidny zamek. Ten nie powinien otwierać się podczas chodzenia, siadania etc. Jeśli tak się dzieje, poszukaj innych spodni. Czasem jest to bowiem feler jednego egzemplarza.

Wytrwale szukaj jeansów podkreślających twoją sylwetkę

Dobre jeansy podkreślają twoją sylwetkę. Jeśli widzisz, że twoja pupa zamienia się w naleśnik, albo spodnie są na niej zbyt luźne, pochodź jeszcze po sklepach. Z doświadczenia wiem, że to nie jest wina naszej figury, a jakichś błędów na etapie krojenia i szycia.

Jeśli jeansy barwią skórę, odpuść je sobie

Jeśli spodnie dziwnie śmierdzą lub brudzą skórę, odpuść je sobie. Mogą okazać się bowiem toksyczne lub alergizujące. Pamiętaj, że osoby pracujące w przemyśle tekstylnym często zmagają się z zatruciami chemikaliami wykorzystywanymi do produkcji odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *