22Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, wtedy to Mikołaj, Gwiazdor lub Dziadek Mróz (w zależności od regionu) wkłada pod choinkę bardzo wymyślne i wyczekiwane przez wszystkich prezenty. Aby nie dochodziło do sytuacji , kiedy źle trafiony podarunek popsuje cudowną atmosferę przy wigilijnym stole nie kupujmy przypadkowych prezentów, a tylko takie które spodobają się obdarowywanej osobie.

Wybór prezentów na święta dla naszych najbliższych nie jest łatwym zadaniem. Mężczyźni często dzielą się na takich, którzy mają już wszystko, lub na takich którzy niczego nie potrzebują. Jeśli nie wiemy co kupić to pamiętajmy, że zawsze warto zainwestować w uniwersalne prezenty, które spodobają się prawie każdemu z panów.

Co kupić?

Zawsze dobrym rozwiązaniem jest męski zegarek. Za 250 zł jesteśmy w stanie kupić dobrej jakości zegarek, podstawowy model powinien zawierać podświetlaną tarczę, analogowy stoper, datownik. Jeśli Twój mężczyzna jest typowym gadżeciarzem to powinnaś przygotować się na większy wydatek (w granicy 600 zł), wybrany przez Ciebie typ zegarka powinien być wodoodporny, z możliwością zmierzenia głębokość i wysokość oraz sprawdzenia sportowych osiągnięć dokonanych podczas treningu. Innym praktycznym pomysłem na prezent może stać się portfel (ok. 100 zł.), najlepiej klasyczny i skórzany, dla mężczyzny obowiązkowo czarny lub brązowy.

W kategorii uroda i dbanie o siebie możemy zaproponować zakup perfum lub zestawu kosmetyków pielęgnacyjnych (pianka do golenia, balsam, kremy do twarzy, żele pod prysznic, itp.). Taki prezent jest zawsze ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, gdyż zestawy kosmetyków zawsze są przydatnie nie tylko dla kobiet ale również dla panów. Zresztą, każda kobieta lubi jak jej mężczyzna jest zadbany i ładnie pachnie. Sprawiając prezent naszemu chłopakowi, mężowi sprawiamy go również sobie.

Dla mężczyzn , którzy lubią komputery i interesują się informatyką ciekawym podarunkiem może stać się laptop, tablet, smartphone. Jeśli nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na tak drogi prezent to możemy zastanowić się nad jakimś dodatkiem do komputera. Przydana może okazać się torba do laptopa lub plecak, który dzięki dużej liczbie kieszeni zmieści wszystkie kabelki, natomiast komputerowi zapewni bezpieczeństwo przed zawilgoceniem i uszkodzeniem. Innym rozwiązaniem może być zakup bezprzewodowych słuchawek lub bezprzewodowej myszy do komputera, przydatnej w każdym domu.

Dla miłośnika sportów idealnym prezentem będzie się sprzęt pomocny podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. W zależności od zasobów naszego portfela możemy sobie pozwolić na prezent tańszy lub droższy. W wersji minimalistycznej możemy zakupić dwie hantle (ok. 30 zł.). Jeśli lubimy w zimie razem wyjeżdżać w góry i szusować na nartach zastanówmy się nad zakupem czapki, szalika lub bielizny termoaktywnej dzięki którym jazda na nartach stanie się jeszcze większą przyjemnością. W sytuacji stać nas na droższy prezent możemy zakupić jeden z sprzętów wykorzystywanych na siłowni, np. rowerek treningowy, bieżnię, symulator wiosłowania. Sprzęt tego rodzaju powinien posiadać licznik mierzący parametry naszego wysiłku, jest szansa że dzięki niemu nasz mężczyzna będzie mógł pochwalić się lepszą sylwetką.