Film „Ida” wyreżyserowany przez Pawła Pawlikowskiego został nominowany do Złotych Globów w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Wielka gala i wręczenie nagród odbędzie się 11 stycznia 2015 roku w Los Angeles.

Nominowani do Złotych Globów wyłaniani są przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. „Ida” będzie konkurować z takimi filmami jak: „Gett: The Trial of Viviane Amsalem” (Francja), „Force Majeure” (Szwecja), „Tangerines” (Estonia) oraz „Lewiatan” (Rosja). Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy zagranicznej pod uwagę brało jeszcze 53 filmy.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to dla twórców “Idy” czas zasłużonych nagród, entuzjastycznych recenzji krytyków i uznania widzów na całym świecie. Film sprzedano do ponad 50 krajów i jest on wymieniany w wielu rankingach dotyczących najlepszych produkcji 2014 roku – przypomniała szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz.

Drugą pozytywną wiadomością jest informacja, że o nagrodę dla najlepszej aktorki europejskiej będą walczyć Agata Trzebuchowska oraz Agata Kulesza – obie grające w „Idzie”. Ich konkurentkami są m.in. Marion Cotillard za rolę w filmie „Two Days, One Night” oraz Charlotte Gainsbourg występująca w „Nimfomance” .

Nasza redakcja życzy całej ekipie filmowej szczęścia, mamy nadzieje że 11. 01. 2015 roku wszyscy będziemy mogli cieszyć się z sukcesu filmy wyreżyserowanego przez Pawła Pawlikowskiego.