Ruch receptą na mocne kości

Wiele osób nie docenia znaczenia ruchu. Niektórzy wychodzą z założenia, że aktywność fizyczna zwiększa ryzyko złamań. Warto pamiętać, iż wapń odkłada się w kościach wówczas, gdy systematycznie poddajemy je obciążeniu. W związku z tym osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, nie pomogą suplementy z wapniem. Ludzie, którzy pragną zwiększyć wytrzymałość mechaniczną szkieletu, nie muszą chodzić na siłownię. Wystarczy, że kilka razy w tygodniu zamienią samochód na rower.

Dieta bogata w wapń

Jeśli chcemy cieszyć się mocnymi kośćmi, w naszej diecie nie może zabraknąć wapnia. Ten cenny składnik mineralny znajdziemy w mleku, serach, jogurtach i jajach. Osoby, u których stwierdzono nietolerancję laktozy, powinny spożywać mleczne napoje fermentowane. Bakterie kwasu mlekowego wykorzystują ten dwucukier i tym samym obniżają jego zawartość w końcowym produkcie.

Suplementy diety

Osobom, których dieta jest uboga w wapń, z pomocą przychodzą suplementy diety. Przed ich zakupem warto skonsultować się lekarzem.

W związku z tym, iż osteoporoza jest poważną chorobą, należy dołożyć wszelkich starań, aby jej zapobiec. Stosując się do kilku zasad, możemy ustrzec się groźnych złamań.