Uważasz, że negatywne emocje są wpisane w ludzkie życie i nie można się ich pozbyć? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Tylko od ciebie zależy, czy oswoisz złość i zazdrość.

Psycholodzy uważają, że złe emocje zatruwają nasze życie. Skrywane latami stają się coraz silniejsze i nie pozwalają cieszyć się dobrem, które nas spotyka. Pamiętasz, co poczułaś, gdy wybaczyłaś przyjaciółce brak lojalności? Czy nie była to ulga przeplatająca się z radością? W końcu zrzuciłaś z szyi ciężki kamień, który nieuchronnie ciągnął cię w dół. Zazdrościsz innym, że potrafią wybaczyć krzywdy, który doznali. Ty też możesz to zrobić! Jak tego dokonać i wyrzucić z swojego życia ból, złość, zazdrość i rozgoryczenie? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wystarczy odrobina dobrej woli.

Zdrada – cios w samo serce

Na swojej drodze spotykamy różnych ludzi, niektórzy z nich wnoszą do naszego życia radość i optymizm, podczas gdy inni dotkliwie nas ranią. Mężczyzna, któremu powierzyłaś swoje obawy, zrobił to samo co jego poprzednik. Choć wiedział, że długo nie mogłaś otrząsnąć się po zdradzie, na wyjeździe służbowym uległ urokowi koleżanki z działu reklamy. Gdy przypadkowo poznałaś prawdę, poczułaś, że twoje życie po raz kolejny legło w gruzach. Brakuje ci już sił, by odbudować to, co zostało zniszczone. Kolejne niepowodzenia coraz bardziej utwierdzają cię w przekonaniu, że samotność jest pisana. Nie stać cię na kolejny kredyt zaufania, jego odsetki zaczynają przerastać twoje możliwości. Miłość zaczynasz traktować jako przekleństwo. Gdy kogoś kochasz, stajesz się bezbronna jak dziecko. Masz dosyć kłamstw i oszustów. Zamykasz się w grubej skorupie, która ma cię uchronić przed cierpieniem. Początkowo czujesz ulgę, ale w miarę upływu czasu samotność zaczyna się przerażać. Z jednej strony boisz się komuś zaufać, z drugiej nie potrafisz normalnie funkcjonować bez bliskości drugiego człowieka. Co powinnaś zrobić? Wybaczyć zdrajcy!

Choć wydaje ci się to nieprawdopodobne, wszak niewierny ukochany zasłużył sobie na twoją nienawiść, to złe emocje, którymi go darzysz, krzywdzą przede wszystkim ciebie. Nie pozwól, by do twojego życia wkradło się rozgoryczenie. Złość sprawia, że gorzkniejemy i odbieramy sobie prawo do szczęścia. Z pewnością trudno ci uwierzyć, że na świecie można spotkać uczciwych mężczyzn, ale to prawda. Może warto otworzyć się na uczucie, jednocześnie zachowując zdrowy rozsądek. Zastanów się, czy mężczyźni, z którymi się wiązałaś, wysyłali niepokojące sygnały. Może odbierali telefon w środku nocy lub w pośpiechu kasowali komentarze swoich koleżanek na portalach społecznościowych? Gdy widzisz, że ukochany za wszelką cenę próbuje coś przed tobą ukryć, w głowie powinna zapalić się czerwona lampka ostrzegająca przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Zdrowy rozsądek kluczem do sukcesu

Zanim zwiążesz się z kimś na stałe i powierzysz mu swoje sekrety, sprawdź, jaką ma opinię w środowisku. Nie namawiamy cię do naginania prawa, wbrew pozorom wielu rzeczy można się dowiedzieć zupełnie legalnie bez wychodzenia z domu. Zastanawiasz się jak? Przyjrzyj się jego profilowi na portalu społecznościowym. Jego koledzy nieustannie oznaczają go na zdjęciach z imprez, na których alkohol lał się strumieniami? Uważaj, ponieważ przystojniak, który zwrócił twoją uwagę, może borykać się z uzależnieniem. Nałóg może okazać się gorszy od zdrady, wiele kobiet popełnia błąd, zakładając, że ich miłość uzdrowi partnera i wskaże mu właściwą drogę. Rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Niewiele osób rezygnuje z alkoholu na rzecz związku. Nie przekonasz go do zmiany przyzwyczajeń, jeśli on sam nie chce zerwać z nałogiem.