Leopold Tyrmand to wybitny polski pisarz i publicysta, któremu zawdzięczamy spopularyzowanie jazzu. Przyszły literat przyszedł na świat 16 maja 1920 roku w Warszawie, a zmarł 19 marca 1995 roku w Fort Myers (Floryda).

Leopold Tyrmand pozostawił w swoim dorobku stanowiącą fabularną całość acz niedokończoną minipowieść Wędrówki i myśli porucznika Stukułki.

“Chwila, w której poznajemy Jana Franciszka Stukułkę, porucznika służby  czynnej 305 pułku piechoty, jest cząstką drugiego dnia wojny, kiedy to Polska stała się początkowo natchnieniem świata, później zaś, pod koniec — nieodzownym elementem popularnej gry pt. co mam zrobić z tym fantem, który trzymam w ręku?”

Wydawnictwo MG, mając na celu zarówno popularyzację twórczości Leopolda Tyrmanda, jak również promocję współczesnej literatury polskiej, postanowiło zorganizować Konkurs literacki na dokończenie tej minipowieści.

Drzemie w tobie talent literacki, ale do tej pisałaś do szuflady? Nadeszła pora, aby to zmienić! Spróbuj swoich sił i weź udział w konkursie na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda. Pełna treść Regulaminu Konkursu jest dostępna na stronie “Wydawnictwa MG” http://www.wydawnictwomg.pl/. Znajdziesz ją również na stronie wydawnictwa na portalu Facebook.

Będą tam też publikowane komunikaty i informacje dotyczące Konkursu.

Informacja prasowa

Źródła zdjęć:

  • Wydawnictwo MG