trendy urodowe

Nie tylko moda odkrywa karty 2018 roku. W kwestii piękna, uroda ma wiele do powiedzenia. W tym roku postaw na trend – poznaj trendy urodowe 2018!

Organiczne kosmetyki

Odkąd naturalne kosmetyki pojawiły się na rynku, stały się niebywale modne. Kobiety coraz chętniej zaczęły interesować się produktami eko. To co organiczne stało się ciekawe i pożądane, a marki zaczęły wprowadzać serie produktów naturalnych, wolnych od chemicznych substancji. Organiczne kosmetyki dziś dostępne są w każdej drogerii, a ich ceny są na tyle przystępne, by każda z pań mogła zadbać o urodę w takich sposób. Modne stało się również samodzielne przygotowanie takich produktów.

Japońskie kosmetyki

Kosmetyki rodem z Japonii stały się wielkim trendem. Jeszcze kilka lat temu maseczki czy same sposoby pielęgnacji cery według Koreanek nie były w Polsce tak popularne, jak dziś. Obecnie w każdym sklepie z kosmetykami dostaniemy słynne maseczki z węgla, w kształcie zwierząt czy produkty na bazie aloesu. Koreanki są podziwiane za niezwykłą naturalność oraz nieskazitelną cerę, nic dziwnego, że japońskie kosmetyki pokochały także Polki.

Innowacyjne formuły

Kolejnym z trendów będzie wielofunkcyjność i uniwersalność w pigułce, czyli innowacyjne formuły, wykorzystywane w branży urodowej. Mamy na myśli balsamy w piankach pod prysznic, kosmetyki pełniące wiele funkcji czy niezwykle wygodne w użyciu. Praktyczne kobiety powinny być zachwycone. Życie trzeba sobie przecież ułatwiać, także w kwestiach urody i piękna.

Produkty do ochrony przed smogiem

trendy urodowe 2018Już w zeszłym roku na rynku pojawiły się kosmetyki, które miały na celu ochronę skóry przed zanieczyszczeniami środowiska. W końcu smog wyrządza wiele złego, również skórze. Dlatego tzw. kosmetyki antysmogowe mają zapewnić nam zdrowy wygląd skóry, odpowiednie oczyszczanie i przede wszystkim ochronę. Zawierają antyoksydanty oraz inne cenne substancje, dobroczynne dla cery. A skoro maseczki antysmogowe nie robią już wielkiego wrażenia na ulicach miast, spodziewajmy się, że w 2018 roku, na półkach drogerii będzie więcej tego typu kosmetyków.

Być może trendach urodowych nie ma szokujących propozycji, ale miłośniczki nowości na pewno sięgną po kosmetyki, które wzbudzą ich zainteresowanie. Jedno jest pewne – o skórę należy dbać, by była piękna przez cały rok.

Katarzyna Antos