Każda kobieta dąży do tego, aby jak najdłużej zachować młodość i urodę. Potrzeby skóry zmieniają się wraz z wiekiem. Jak prawidłowo dobrać kosmetyki pielęgnacyjne dla cery dojrzałej?

W związku z tym, iż potrzeby skóry ewoluują wraz z wiekiem, warto przyjrzeć się preferencjom naszej cery. Krem, który służył nam przez 3 lata, w pewnym momencie może okazać się za słaby.

Rola prewencji

Osoby, które pragną cieszyć się gładką, jędrną skórą, powinny skoncentrować się na działaniach prewencyjnych. Nawilżając twarz i ciało, możemy w pewnym stopniu zatrzymać upływający czas.

Jak wybrać żel pod prysznic?

Wiele osób nie przykłada zbyt wielkiej wagi do oczyszczania ciała. Kupujemy przypadkowe żele pod prysznic, nie zwracając uwagi na ich skład. Silne detergenty tj. etoksylowany laurylosiarczan sodu (sodium laureth sulfate) czy sól amonowa siarczanu alkoholu laurylowego (ammonium lauryl sulfate) powinny być zrównoważone substancjami o właściwościach nawilżających np. gliceryną, mocznikiem, pantenolem, olejem sojowym. Niewłaściwie dobrane żele pod prysznic mogą naruszyć warstwę lipidową naskórka i tym samym zwiększyć wrażliwość skóry na kurz czy spaliny.

Kąpiel – przyjemność i pielęgnacja

Osoby, które lubią urozmaicać sobie kąpiel pachnącymi dodatkami, powinny przyjrzeć się kosmetykom naturalnym. Tego typu specyfiki zawierają detergenty, które tworzą pianę oraz dobroczynne olejki o właściwościach nawilżających. Jeśli nie masz dostępu do kosmetyków ekologicznych, możesz kupić zwykły płyn do kąpieli i łączyć go z łyżeczką oliwy z oliwek. To rozwiązanie powinno zapobiec uszkodzeniu warstwy lipidowej naskórka, która pełni funkcję ochronną.