Paese Mattologie

Marka Paese właśnie wypuściła innowacyjną kolekcję matowych szminek. W jej skład wchodzi 13 odcieni, z których każdy idealnie nadaje się do dziennego makijażu. Kolory są zarówno chłodne, jak i ciepłe. Ciemne i jasne. Jaskrawe i stonowane. W związku z tym każda kobieta znajdzie pośród nich coś dla siebie. Seria Paese Mattologie nie zawiera zaś zielonych i granatowych szminek, kolorów, które ostatnio stały się modne w makijażu ust, ale są mało użytkowe. Nas to cieszy, ponieważ na dłuższą metę lepiej sprawdzają się jednak bardziej naturalne i klasyczne kolory.

Paese Mattologie

Kolory

W kolekcji znajdziemy kilka nudziaków, jednak co ważne, nie są one trupio blade. Osobiście preferuję żywsze odcienie, ale te pomadki nude są tak ładne i naturalne, że chętnie ich używam przy mocniejszym makijażu oczu.  Nie ma w nich korektorowych tonów, które wyglądają po prostu niezdrowo. Jeśli miałyście podobny problem ze znalezieniem szminki nude jak ja, bo w każdej wyglądałyście trupio lub jakbyście przeciągnęły podkład na usta, to naprawdę warto przyjrzeć się pomadkom Paese Mattologie. Odcienie nude są zarówno brązowawe, jak i beżowe czy różowe, jednak każdy jest zbliżony do naturalnego odcienia ust. Żadna ze szminek nie jest blada. Paese Mattologie to też linia, w której znajdziemy piękny, żywy róż, kilka odcieni fioletu, burgund, soczysty koral, bordo i krwistą czerwień. Każda pomadka ma swoją nazwę, nie tylko przyporządkowany jej numerek, co ułatwia zapamiętanie swojego ulubionego odcienia. Jeszcze nigdy nie trafiłam na kolekcję szminek, w której każdy z odcieni pasowałby do mojego chłodnego typu urody. Nie wiem, jak dokonała tego marka Paese, ale nawet ciepłe i nudziakowe szminki wyglądają u mnie bardzo dobrze.  Podejrzewam, że wynika to z faktu, iż szminki nie są blade ani zbyt fantazyjne  w kolorystyce. Granatowe usta prezentują się zjawiskowo na sesjach zdjęciowych, ale na co dzień lepiej sprawdzi się soczysty koral.

Paese Mattologie

Paese Mattologie

Paese Mattologie

Wykończenie

Pomadki Paese Mattologie zgodnie z założeniami producenta są matowe i prezentują się bardzo elegancko na ustach. Można używać ich na co dzień, sprawdzą się w pracy, ale też podczas romantycznych kolacji i randek, ponieważ klasyka, do jakiej można je zaliczyć, nigdy nie wychodzi z mody.

Paese Mattologie

Paese Mattologie

Paese Mattologie

Pigmentacja

Szminki Paese Mattologie wyróżniają się bardzo wysoką koncentracją pigmentu. Wystarczy jedno pociągnięcie, by wargi zmieniły swój odcień na ten wybrany przez nas. Jeśli chcesz uzyskać delikatniejszy efekt, możesz wklepać pomadkę palcem lub nanieść ją za pomocą pędzelka do ust.

Paese Mattologie

Paese Mattologie

Paese Mattologie

Trwałość

Na moich ustach pomadki Paese Mattologie utrzymują się przez 8-10 godzin. Przy drobniejszych posiłkach nie ma konieczności nanoszenia poprawek. Jestem bardzo zadowolona z ich trwałości i nawilżającej formuły. Pomadki Paese Mattologie nie są ciężkie, nie czuć ich w ogóle na wargach, nie ściągają skóry, lecz przyjemnie ją odżywiają i wygładzają.

Paese Mattologie

Paese Mattologie

Paese Mattologie

Cena i dostępność

Szminki Paese Mattologie są dostępne w cenie 39,90 zł w sklepie internetowym Paese.