Wyjazd córki pod namiot cd.

Wyjazd pociechy potraktuj jako swego rodzaju urlop. W końcu będziesz miała czas dla siebie. Dobrze zaplanuj wolne popołudnia i zastanów się, jakie drobne przyjemności odkładałaś na bliżej nieokreśloną przyszłość. Dotychczas pielęgnację twarzy ograniczałaś do minimum? Odwiedź pobliską drogerię i kup kilka maseczek w saszetkach. Po powrocie z pracy zafunduj sobie domowe spa. Gdy bierzesz aromatyczną kąpiel, dopadają cię wyrzuty sumienia? Chwile przyjemności traktuj jako inwestycję. Wypoczęta szybciej wykonujesz zadania, dotyczy to zarówno obowiązków zawodowych, jak i domowych.

Niespodziewana zmiana planów

Planowałaś urlop w Toskanii, ale tuż przed opłaceniem wycieczki okazało się, że rura w łazience przecieka i musisz przeznaczyć oszczędności na nieprzewidziany remont. Nikt nie lubi takich niespodzianek, ale awaria to nie koniec świata! Nie pozwól, aby podczas urlopu dopadło cię rozgoryczenie. Spójrz na sytuację z innej strony. Przed tobą 16 dni błogiego lenistwa, nie musisz wstawać skoro świt, by gnać na przystanek autobusowy. Znudziło ci się miasto, w którym mieszkasz? Masz dosyć rutyny i przewidywalności? Kto powiedział, że tego lata nie będziesz podróżowała? Choć nie masz już oszczędności, nic nie stoi na przeszkodzie, by odkryć malownicze miejsca w regionie. Wędrówki po pobliskich miejscowościach nie wymagają dużych nakładów finansowych, wystarczy, że masz do dyspozycji samochód lub rower. Często nie zdajemy sobie sprawy, że 15 km od obrzeży miasta znajduje się malowniczy zamek. Wybierając się na wycieczkę, koniecznie weź ze sobą aparat. Dzięki niemu utrwalisz wyjątkowe chwile, będziesz mogła do nich powracać za każdym razem, gdy dopadną cię czarne myśli.

Sposoby na rozładowanie stresu

Wróciłaś do domu w podłym nastroju? Wyrzuć z siebie złość. Aktywność fizyczna pozwala rozładować napięcie i spojrzeć na życie z innej perspektywy. Gdy biegamy, spacerujemy czy tańczymy, nasz organizm produkuje endorfiny, zwane również hormonami szczęścia. To dzięki nim do domu wracasz zmęczona i … zadowolona z życia. Ćwicząc na świeżym powietrzu, nie pozbyłaś się negatywnych emocji? Umów się na spotkanie z przyjaciółką. Czasem wystarczy szczera rozmowa z bliską osobą, by zapomnieć o przykrościach, które spotkały nas w ciągu dnia. Świadomość, iż obok nas znajduje się człowiek, na którego możemy liczyć w każdej sytuacji, potrafi zdziałać cuda. Przyjaciółka na pewno zepchnie twoją uwagę na inne tory, rozmowę warto zakończyć optymistycznym akcentem. Wspólny znajomy wraca do Polski po kilku latach pobytu na emigracji? Z pewnością wasze spotkanie wypełnią zabawne wspomnienia z czasów młodości.

Niezależnie od okoliczności nie warto martwić się na zapas. Pesymiści cierpią dwa razy, czekając na nieszczęście i wtedy, gdy katastrofa staje się faktem. Optymiści tylko raz doświadczają negatywnych emocji. Czy warto marnować życie na zastanawianie się, co jutro przyniesie los? Na pewne rzeczy nie mamy wpływu…