Z sentymentem wspominasz czasy, gdy nosiło się rozkloszowane spódnice połączone i dekolty w łódkę? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Styl retro wraca do łask, a wraz z nim stroje podkreślające kobiece kształty.

Wielokrotnie słyszałaś maksymę, że moda przemija. Wszystko jednak wskazuje na to, że ustępuje miejsca innym trendom, by po paru latach powrócić z rozmachem na światowe wybiegi. W niektórych strojach zmienia się detale. Rozkloszowana spódnica wraca do łask? Tym razem nie jest jednobarwna, królują na niej grochy. Od kilku lat nie potrafisz rozstać się z ulubionymi dzwonami? Nie wyrzucaj ich! Kto wie, może za rok znów staną się modne? Czasem wystarczy wprowadzić drobne modyfikacje, by przywrócić zapomnianą bluzkę do życia. Dom mody Dolce&Gabbana w tym sezonie stawia na czarne sukienki z kryształkami Svarowskiego? Przyszyj błyskotki do starej kreacji. W ten sposób, przy niewielkim nakładzie środków, zmienisz jej charakter.

Założenia stylu retro

Miłośnicy stylu retro łączą elementy garderoby charakterystyczne dla minionych dziesięcioleci. W XX wieku światowi projektanci nie mogli narzekać na brak weny. Ich propozycje zrewolucjonizowały świat mody. Czy wiesz, że w XIX wieku kobieta przyodziana w spodnie budziła ogromną sensację? Po ubrania, które uchodziły za domenę mężczyzn, sięgały niepokorne artystki. Ich strój stanowił swoistą manifestację poglądów, które w tamtych czasach były szeroko krytykowane. Czy ciekawe rozwiązania, fasony i dodatki, jakie przyniósł XX wiek, mają szansę powtórzyć sukces w najbliższych latach?

Moda lat 20.

Co widzisz, gdy myślisz o latach 20. XX wieku? Miłośnicy kina z pewnością wskażą na długą sukienkę, która podkreśla talię. Kreacje dam, którym przyszło żyć w latach 20., dopełniały perły. Miłośnicy tamtych czasów chętnie noszą długie, cekinowe bluzki oraz sukienki z przedłużoną talią. Wbrew pozorom perły nie wyszły z obiegu, wciąż mają spore grono amatorów. Nie jesteś przekonana do naszyjnika? Wieczorowy charakter stroju możesz podkreślić, zakładając kolczyki z perłami. Blask, jaki roztaczają, podkreśli wyjściowy charakter małej czarnej.

Styl retro to nie tylko ubrania, które nawiązują do minionych epok czy dziesięcioleci, to również makijaż charakterystyczny dla poszczególnych okresów oraz fryzura dopełniająca całość. W sobotę wybierasz się na uroczysty bal i nie masz pomysłu na kreację? Skorzystaj z naszej propozycji! Czarna sukienka nigdy nie wychodzi z mody, na tę kwintesencję klasyki możesz postawić niezależnie od okoliczności. Jeśli swojej kreacji chcesz nadać nowoczesny charakter, możesz połączyć ją z nietypowymi szpilkami.

Lubisz lata 20. XX wieku? Załóż długą, czarną sukienkę opinającą talię oraz perły. Stylizację dopełni makijaż, w którym podkreślamy usta czerwoną szminką. Uważasz, że ten kolor nie jest dla ciebie? Prawdopodobnie nie znalazłaś jeszcze swojego odcienia. Brunetki o zaróżowionej cerze lepiej wyglądają w chłodnych czerwieniach: malinie, winie czy burgundzie. Jesteś blondynką o ciepłej karnacji? Wybierz czerwień wpadającą w pomarańczowe tony. Przyzwyczaiłaś się, że wyrazistych ust nie należy łączyć z mocno zarysowanymi oczami? Tym razem możesz sobie pozwolić na złamanie niepisanych zasad makijażu. Jeśli połączysz czerwone usta z przydymionym okiem (smoky eyes), będziesz wyglądała zjawiskowo. W latach 20. niezwykle istotną rolę odgrywała fryzura. W tamtych czasach kobiety, które śledziły najnowsze trendy, upinały włosy w klasyczne koki oraz podkręcały grzywkę. Jeśli nie przepadasz za lokami, nie musisz ich robić. Pamiętaj – to twój wieczór, nic nie może popsuć ci dobrej zabawy.