Zostałaś mamą i masz dość pchania kłopotliwego wózka? Zastanawiasz się, jak zabierać dziecko ze sobą bez zbędnego bagażu, a przy tym w sposób wygodny dla was obojga? Czas najwyższy zapoznać się z różnorodną ofertą nosidełek i chust dla dzieci. Sprawdź jakie korzyści wynikają z używania nosidełek.

Genialny wynalazek. Prosty i wygodny

Sklepy i internet pękają w szwach od różnorodnych typów nosidełek dla niemowląt i nieco starszych dzieci. Wybierać można jak w korcu maku. Zaopatrzenia dokonujemy m.in. w chusty tkane, wełniane, bambusowe, elastyczne, kółkowe, a dla nieco bardziej przezorniejszych znajdą się też tak pomysłowe wynalazki jak polary i kurtki do noszenia!

Jak dobierać nosidełko?

Pod uwagę trzeba brać wiek malucha i to jakie ma już umiejętności. Ważna jest też waga osoby noszącej i dziecka oraz to czy dziecko samodzielnie siedzi. Dobre tu będzie nosidełko, które nieco usztywni ruchliwe dziecko, z przodu lub na plecach. Dla siedzącego dziecka już o wiele gorsza będzie chusta tkana, ale w prawidłowy sposób zawiązana rozłoży ciężar dziecka.

Przy zakupie chusty ważne jest czy dziecko skończyło 5 miesięcy. Po upływie tego czasu kręgosłup zaczyna nabierać już sztywności i np. chusta elastyczna będzie zbędnym zakupem. Przemyśl też ile czasu chcesz korzystać z nosidełka, czy ma to być sprzęt uniwersalny, czy starczy na dłużej czy np. ma służyć tylko dla niemowlaka. W ofertach trzeba też zwrócić uwagę na przewiewność oraz łatwość obsługi nosidełek. Nie można zapomnieć, że w nosidełku będzie dziecko i jego bezpieczeństwo jest tu sprawą nadrzędną.

Nosidełka są propozycją dla dzieci w wieku od około 6 miesięcy do 3 lat.