Zdrowie

Naturalne sposoby na bezsenne noce i trzymanie nerwów na wodzy

walerianowe

Znasz to uczucie kiedy po ciężkim dniu marzysz tylko o tym, by położyć się do łóżka i wyspać, jednak sen nie przychodzi? Kręcisz się z boku na bok,  a każda minuta dłuży się niemiłosiernie? Większości z nas taka sytuacja przytrafia się sporadycznie, jednak jeżeli ten stan trwa dłużej niż 3-4 noce pod rząd, to możemy mieć do czynienia z początkami bezsenności.  Jak sobie z nią poradzić i odzyskać zdrowy  i spokojny sen?

Sen a stres

 

Sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.  Kiedy śpimy nasz organizm intensywnie się regeneruje i zbiera siły na kolejny dzień. Następuje wtedy wyłączenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego i jego odnowa na poziomie fizycznym. Wystarczą 2-3 bezsenne noce, a nasza kondycja fizyczna i psychiczna pogarsza się, słabnie pamięć i zdolność koncentracji. Brak snu ma także negatywny wpływ na aktywność, obniża odporność na różnego rodzaju choroby, a także zwiększa ryzyko wypadków. Człowiek niewyspany jest także rozdrażniony, niejednokrotnie drobnostka może doprowadzić go do frustracji.

Na jakość i długość snu wpływa wiele czynników. Najczęstszym z nich jest długotrwały stres, który całkowicie rozregulowuje nasz układ nerwowy. Kiedy jesteśmy nieustannie narażeni na stres nasze serce zaczyna pracować szybciej, następuje wzrost ciśnienia tętniczego krwi, rozszerzenie oskrzeli i źrenic. Może także dojść do zwiększenia poziomu glukozy we krwi i pogorszenia perystaltyki jelit. W ten sposób nasz organizm „szykuje się do walki”. Tym samym w stanie tak wielkiego pobudzenia nie ma mowy o śnie. A brak snu napędza machinę wydzielania hormonów stresu i koło się zamyka. Dlatego powinniśmy szczególnie zadbać o ogólne samopoczucie, aby jak najszybciej poprawić jakość snu.

 

Spokojnej nocy

W walce o dobry sen należy postępować dwutorowo. Ważna jest higiena snu, wprowadzenie regularnych pór zasypiania, unikanie picia kawy czy palenia papierosów przed snem, a także ciężkostrawnego jedzenia późną porą. Bardzo istotnym elementem jest właściwe przygotowanie się do snu. Pamiętajmy, że przed położeniem się do łóżka powinniśmy przewietrzyć naszą sypialnię, zasłonić okna, wziąć gorącą kąpiel i wyciszyć się. Gdy dokuczają Ci bezsenne noce zweryfikuj także swoje menu pod kątem obecności w nim produktów bogatych w mikro- i makroelementy. Bardzo ważny jest właściwy poziom magnezu, który odgrywa istotną rolę podczas reakcji stresowej organizmu i prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Poza higieną snu warto także zadbać o swój układ nerwowy i złagodzić skutki stresu.  Pomocna może być tu aktywność fizyczna, właściwa dieta, kontakt z naturą, przyjaciółmi. Dobrze mieć także pasję, która da nam możliwość samorealizacji i odpędzi złe emocje nagromadzone w ciągu dnia.

cukierki walerianowe

cukierki walerianoweW okresie wzmożonego stresu warto włączyć do diety zioła takie jak waleriana, która ukoi nerwy i zapewni zdrowy sen. Waleriana sprawi, że poczujemy naturalne odprężenie i senność. Ekstrakt z tego niezwykłego zioła można przyjmować w formie herbatek ziołowych lub cukierków. Pamiętajmy jednak, aby wybierać naturalne i sprawdzone produkty takie jak Cukierki Walerianowe firmy Reutter. Są one produktem wspomagającym osoby zmagające się ze stresem i bezsennością. Znajdziesz w nich tylko naturalne składniki – ekstrakt z waleriany i olejek z lawendy, pozytywnie wpływające na polepszenie samopoczucia. Waleriana wykazuje działanie odprężające i uspokajające, lawenda z kolei wycisza organizm. Cukierki Walerianowe firmy Reutter można spożywać po szalonym dniu w pracy, na uczelni oraz podczas przygotowywania się do snu. Osoby, które odczuwają trudność z wysypianiem się w nowych miejscach, np. podczas podróży, powinny mieć ze sobą walerianowe cukierki, które są prostym sposobem na uciszenie bodźców. Są w wygodnej formie, bez zaparzania.

Cukierki Walerianowe firmy Reutter to współczesny sposób na dostarczenie organizmowi cennych składników, dla ludzi żyjących w intensywnym tempie i stresie dnia codziennego. Fachowcy z fabryki Reutter dbają, by ich produkty ziołowe były dopracowane w każdym detalu.

Można je nabyć w aptekach oraz zielarniach co świadczy o tym, że produkt posiada długą datę ważności, był odpowiednio przechowywany i starannie dostarczony. Kto raz poznał apteczne cukierki walerianowe wiodącej firmy Reutter z pewnością doceni inne ich produkty, np.: wielokrotnie wyróżnione cukierki szałwiowe Reutter.

Komentarze (23)

marlena

2 lata temu

Waleriana korzystnie wpływa na układ nerwowy i nasz stan emocjonalny.

malwina

2 lata temu

Ciekawa forma, zioła o działaniu uspokajającym w formie cukierków:)

berenika

2 lata temu

Zawsze brałam melisę na sen, teraz widzę, że mogę sięgnąć też po walerianę:)

marcysia

2 lata temu

Ja ostatnio jestem tak nerwowa, że waleriana mogłaby mi pomóc okiełznać emocje.

jowita

2 lata temu

Super, że waleriana nie tylko przynosi ukojenie nerwom, ale też zapewnia zdrowy sen:)

malwina

2 lata temu

Ostatnio mam tak nerwowy okres w pracy, że takie cukierki o działaniu uspokajającym mogłyby mi się przydać:)

judyta

2 lata temu

Waleriana cudownie uspokaja.

agatka

2 lata temu

Ja ostatnio kiepsko sypiam przez stres, cukierki z walerianą mogłyby mi pomóc:)

marysia

3 lata temu

Przez menopauzę chodzę ostatnio rozdrażniona, więc takie walerianowe cukierki mogłyby okazać się przydatne:)

alina_z

3 lata temu

Waleriana bardzo dobrze uspokaja, wolę ją od syntetycznych leków nasennych.

agnieszka_s

3 lata temu

Przez problemy w pracy jestem strzępkiem nerwów, waleriana by mi się przydała.

aldina

3 lata temu

Dobrze, że istnieją naturalne środki na bezsenność.

marinelle

3 lata temu

Waleriana cudownie uspokaja. To dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na bezsenność.

fudżi

3 lata temu

Waleriana jest dobra na uspokojenie, to coś dla mnie:)

agnieszka_m

3 lata temu

Ja preferuję naturalne rozwiązania na bezsenność takie jak waleriana czy lawenda:)

gopi

3 lata temu

Ja ostatnio kiepsko sypiam przez męża, który cały dzień katuje mnie newsami o koronawirusie. To coś dla mnie.

afrodytka

3 lata temu

Takie cukierki mogłyby mi ułatwić zasypianie, bo ostatnio miewam z tym problem.

eleni

3 lata temu

Waleriana kiedyś bardzo pomagała mi się uspokoić.

ana_bella

3 lata temu

Czasem wystarczą zioła, aby spokojnie przesypiać noce:)

narcyza

3 lata temu

Jeszcze nie próbowałam tych cukierków, ale wszystko przede mną.

marija

3 lata temu

Czasem waleriana i melisa potrafią pomóc ukoić nerwy.

ines

3 lata temu

Walerianowe wydają się interesującym produktem dla osób, które prowadzą dość stresujący tryb życia.

ewelina

3 lata temu

Dobrze, że można się w naturalny sposób uspokoić i przespać spokojnie całą noc:)

Zostaw komentarz