Artykuły Moda

Spadochronowe sukienki – hit tegorocznego lata

Spadochronowe sukienki

W zeszłym roku na polskich ulicach królowały hiszpanki, czyli sukienki, które miały wszytą gumkę opadającą na ramiona. W rezultacie szyja i dekolt były ładnie wyeksponowane. W tym sezonie trend się jednak zmienił. Spadochronowe sukienki stanowią hit sezonu.

Luźna sukienka niepodkreślająca kształtów

Spadochronowe sukienki to sukienki, które nie eksponują ramion. Mają bardzo luźny, przeskalowany krój. W rezultacie są bardzo przewiewne i świetnie sprawdzają się podczas upałów. Przypominają trapez. Luźne zwoje materiału niczego nie podkreślają, dlatego dobrze jest wybrać spadochronową sukienkę w wersji mini, wówczas nasze nogi będą wydawały się jeszcze bardziej zgrabne i długie.

Letnia sukienka z przewiewnych materiałów

Spadochronowa sukienka zazwyczaj jest wykonana z lnu, bawełny lub wiskozy. Poliester jest bowiem zbyt ciężkim materiałem na taki krój. Nosi się ją naprawdę wygodnie. Można zjeść w niej obfity posiłek, wypić duże ilości wody, a nic nie będzie nam się wpijało w ciało.

Piękno tkwi w prostocie

Spadochronowa sukienka nie potrzebuje wielu dodatków. Będzie wyglądała świetnie ze zwykłymi klapkami i jasną torebką z wiklinowymi elementami. Stylizację można dopełnić okularami przeciwsłonecznymi w modnych oprawkach.

Latem unikaj ciemnych ubrań

Aby spadochronowa sukienka podkreślała naszą urodę, powinnyśmy starannie dobrać jej kolor. Pamiętajmy, że czerń czy granat przyciągają promienie słoneczne, natomiast biel czy jasny róż odbijają, przez co mniej nagrzewamy się w takim ubraniu.

Wady sukienki spadochronowej

W przypadku tego kroju mamy często pewien problem. Wiele z nas źle czuje się w tak luźnych sukienkach, które niczego nie podkreślają. Wiele kobiet uważa, że wyglądają zbyt ciążowo i topornie. Jest to jednak kwestia gustu, który ma inny.

Spadochronową sukienkę może być też ciężko wyprasować, gdyż zazwyczaj wykonuje się ją z lnu, wiskozy czy bawełny. Są to materiały doskonale przepuszczające powietrze, ale zarazem wykazujące wysoką gniotliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *