Zdrowie

Nakładki na materac – wygoda dostępna dla każdego

Nakładki na materac

Nakładki na materac czyli wygoda i komfort na każdą kieszeń. Jakie materace powierzchniowe wybrać?

Zakup nowego materaca to często duży koszt. Często bez odpowiedniej wiedzy lub za namową sąsiada czy znajomego kupujemy materac „z polecenia” który kompletnie się u nas nie sprawdza. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Czy jesteśmy skazani na nieprzespane noce i bóle kręgosłupa szyjnego? Z pomocą przychodzi nam materac nawierzchniowy, zwany również jako topmaterac lub z angielskiego topperem, czyli dodatkowy materac sypialniany. Stosujemy go jako uzupełnienie materaca głównego. Nie powinniśmy go używać jako materaca głównego(ma zaledwie kilka centymetrów grubości). Jeśli zależy nam jednak na polepszeniu komfortu spania na naszym obecnym materacu może to być strzał w dziesiątkę.

1. Niewygodna sofa? Materac nawierzchniowy!

Niewygodna sofa? Materac nawierzchniowy

Bywa, że nie mamy wystarczającej ilości łóżek podczas wizyty gości lub nawet na co dzień. Czy musimy narażać innych na nieuniknione bóle kręgosłupa szyjnego? Oczywiście że nie! Zastosowanie nakładki na materac może nadać niespotykany dotąd komfort podczas leżakowania na kanapie nawet pomimo tego, że meble takie nie są stworzone do spania na nich.

2. Nakładki na materac – tani sposób na dobry sen

Z biegiem lat materace do spania tracą swoje właściwości oraz pojawiają się na nich trwałe odkształcenia wynikające z codziennego użytkowania, które mogą wpływać na dyskomfort podczas snu, a w dłuższej perspektywie na problemy z kręgosłupem. Jeżeli chcemy sprawić by nie dokuczały nam nieprzespane noce bądź poranne bóle i skurcze mięśni powinniśmy poważnie zastanowić się nad materacem nawierzchniowym.

3. Materace nawierzchniowe – jakie wybrać?

Oferta dostępna w sieci jest przepełniona wieloma modelami różniącymi się zastosowanym wkładem oraz materiałami wykończenia. Możemy wybrać materace nawierzchniowe piankowe, lateksowe oraz z wkładem z pianki termoelastycznej. Każda z tych pianek ma inne właściwości. Jeżeli chcielibyśmy zwiększyć twardość podłoża, idealnie w tym celu sprawdzą się nakładki na materac o zwiększonej gęstości, które gwarantują stabilne utrzymanie kręgosłupa oraz zachowują pierwotny kształt przez bardzo długi czas. Mata kokosowa na materac wydaje się być świetnym tego typu rozwiązaniem.

Materace nawierzchniowe – jakie wybrać

Jeżeli zaś chcemy aby nasz materac nawierzchniowy sprawił podłoże stało się bardziej miękkie doskonałym wyborem będzie ten z pianką termoelastyczną, która dopasuje się do naturalnych krzywizn pod wpływem nacisku i temperatury ciała, tworząc niezwykle wygodne warunki do snu. Z kolei te materace które są zrobione z lateksu polecane są alergikom, ponieważ dzięki otwartej strukturze lateksu możliwa jest ciągła cyrkulacja powietrza, pochłanianie nadmiaru wilgoci oraz zapobiega nadmiernemu poceniu,  co tworzy środowisko wolne od bakterii i grzybów przy zachowaniu odpowiedniej sprężystości powierzchni spania.

4. Materace nawierzchniowe – kiedy warto się zainteresować?

Nakładki na materac mogą się przydać w przeróżnych sytuacjach. Zdarza się, że w naszym domu nie każdy śpi na łóżku a na wersalce czy sofie. W takiej sytuacji materac nawierzchniowy zwiększy nasz komfort snu, dostosowując twardość do naszych preferencji. Dobrym rozwiązaniem usztywniającym bądź zmiękczającym podłoże mogą być nakładki z włóknami kokosowymi czy też pianka termoelastyczna. W drugim przypadku poczujemy znaczne odciążenie kręgosłupa poprzez dopasowanie punktów podparcia do budowy ciała. Pianka ta otuli nas, zmieniając kształt pod wpływem wagi oraz temperatury. Nakładka na materac hamuje również namnażanie się alergenów, a także zapobiega przedostaniu się ich do wypełnienia. Warto zaznaczyć, że większość pokrowców na materace nawierzchniowe wypierzemy w standardowej pralce automatycznej.

Nakładki na materac – role i zastosowanie

Nakładki na materac - role i zastosowanie

-zniwelowanie skutków źle dobranego bądź zużytego materaca,

-dodatkowa warstwa komfortu na łóżkach, kanapach itp,

-wydłużenie żywotności materaca głównego, utrzymując go w czystości,

– dodatkowe miejsce do spania po rozłożeniu na podłodze.

Z biegiem lat nawet najlepsze materace do spania tracą swoje właściwości oraz pojawiają się na nich trwałe odkształcenia wynikające z codziennego użytkowania, które mogą wpływać na dyskomfort podczas snu, a w dłuższej perspektywie na problemy z kręgosłupem. Doskonałym rozwiązaniem na te problemy jest zakup materaca nawierzchniowego, który zapewni wysoki komfort użytkowania oraz zapobiegnie dalszemu zużyciu materaca głównego.

Komentarze (10)

afra

2 miesiące temu

Zaintrygowała mnie ta mata kokosowa:)

jowita

2 miesiące temu

Warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego materaca, ponieważ od tego zależy nasz komfort snu.

maddie

2 miesiące temu

Zaintrygowała mnie ta mata kokosowa.

ilona

2 miesiące temu

Widzę, że materac nawierzchniowy ma mnóstwo zalet:)

ullke

2 miesiące temu

Super, że w materacu nawierzchniowym można dostosowywać twardość.

dina

2 miesiące temu

Marzy mi się taki materac nawierzchniowy:)

agathe

2 miesiące temu

Taki materac nawierzchniowy to bardzo przemyślana inwestycja. Muszę na niego uzbierać środki:)

marita

2 miesiące temu

Wiele praktycznych porad dotyczących wyboru materaca.

jadzia

2 miesiące temu

Dobrze wiedzieć, że nakładka na materac może ograniczać namnażanie się alergenów.

evunia

2 miesiące temu

Dla mnie nakładka na materac to absolutna podstawa:)

Zostaw komentarz