zaniedbania urodowe kobiet

Każda z nas pragnie być piękna i atrakcyjna. Niestety, nie wszystkim dostało się to samo na loterii genowej. Niemniej każda z nas może być zadbana. Przedstawiamy najczęstsze zaniedbania urodowe kobiet.

Odrosty

Wiele kobiet zaczyna farbować włosy i zapomina, że jeśli zaczęłaś to robić, to musisz to kontynuować. Twoja koloryzacja nie może wyglądać tak, jutro jadę na cmentarz w rodzinne strony, wybieram się na wesele etc., więc zafarbuję odrosty. Potem przez pół roku nie mam żadnych uroczystości, więc chodzę z kilkunastocentymetrowym odrostem, który straszy ludzi. Nie podoba ci się nowy kolor, nie masz czasu na regularne farbowanie? Wróc do swojego naturalnego koloru.

Połamane paznokcie

Nie ma nic gorszego niż obgryzione i połamane paznokcie. Owszem, każdej z nas paznokcie mogą przysparzać problemów. Czasem się rozdwajają i kruszeją, ale wtedy trzeba nadać im jednakową długość, pomalować odżywką i pokryć jakimś kolorem, aby wyglądały schludnie. Jeśli obgryzasz paznokcie, kup sobie gumę do żucia lub słonecznik, tudzież pistacje. Musisz znaleźć inny sposób na odreagowywanie stresu.

Nadwaga

To, ile ważysz, zależy tylko od ciebie. Nie dodasz sobie paru centymetrów wzrostu, nie wydłużysz nóg, nie powiększysz piersi ani pośladków. Ale możesz ważyć tyle, ile powinnaś, jeśli jesz dobrze zbilansowane, zdrowe posiłki i dostatecznie się ruszasz. Jeśli pojawia się nadwaga, jest to efekt twojego zaniedbania. Za często pozwalasz sobie na słodkie przekąski, za często stołujesz się w fast foodach lub ciągle siedzisz przed telewizorem.

Włosy na ciele

Naprawdę depilacja powinna stanowić podstawę. Nie może być tak, że masz zarośnięte nogi i pachy. Powiedz sama, jak to wygląda? Czy samej nie razi cię ten brak estetyki? Bo nas tak. Naprawdę to nie dyktat mody, trzeba się regularnie depilować, zwłaszcza pod pachami, gdzie osadzają się bakterie rozkładające pot i powodujące przykry zapach.

Rzadki peeling

Jeśli nie dbasz o regularny peeling twarzy i ciała, twoja skóra znajduje się w katastrofalnej kondycji. Jest szara, sucha, łuszczy się. Nie musimy chyba dodawać, że wygląda to szalenie nieestetycznie. Na dodatek brak regularnego peelingu twarzy prowadzi do powstawania pryszczy, zaskórników i problemów z przetłuszczaniem się cery.

Suche dłonie

To nasza wizytówka, podczas poznawania nowych ludzi, w tym klientów i współpracowników, podajesz im dłoń. Zadbaj o to, by nie była sucha, szorstka i zniszczona. W domu zakładaj rękawiczki do sprzątania, wieczorami aplikuj krem do rąk. Rób to regularnie, a twoje dłonie będą zadbane.