Najczęściej spotykane problemy w makijażu oczu

Polki najbardziej lubią podkreślać oczy. Dużo rzadziej przywiązujemy wagę do ust czy konturowania twarzy. Przedstawiamy najczęściej spotykane problemy w makijażu oczu. Z czym najczęściej sobie nie radzimy?

Odpowiedni kształt cieniowania

Wiele z nas nie wie, jak dostosować cieniowanie do kształtu swojego oka. Jedne z nas wyjeżdżają za wysoko, drugie za nisko, inne za bardzo starają się oddać koci kształt oka.  Tak naprawdę cieniowania należy nauczyć się metodą prób i błędów. Jeśli czujesz, że wyjechałaś za daleko, następnym razem zmniejszasz zakres działania i szukasz optimum. Każda z nas ma inne oko. Przy opadającej powiece oraz głęboko osadzonych oczach niewątpliwie należy wyjechać nad załamanie powieki, aby optycznie skorygować anatomię oka.

Łączenie kolorów

Wiele z nas nie wie, jak łączyć ze sobą kolory. Czy fiolet pasuje do zieleni etc. Najlepiej w tym celu kupować gotowe paletki składające się z maksymalnie czterech cieni. Wówczas zyskujesz pewność, że wszystko ze sobą współgra i żaden z kolorów nie będzie kłócił się z pozostałymi.

Dobór kolorów

Nie wiesz, jakie kolory pasują do ciebie? Musisz ustalić, jaki jest twój typ urody. Jeśli masz brązową tęczówkę, ale chłodną, jasną karnację  i czarne włosy, koniecznie musisz iść w kierunku chłodnych cieni – szarości, niebieskości, zieleni, pistacji, fioletu. Przy cieplejszych typach kolorystycznych sprawdzą się brązy, brzoskwinie, pomarańcze.

Blendowanie

Wiele z nas nie umie blendować cieni. Wina tkwi najczęściej w pędzlach używanych do makijażu oczu lub w jakości samych cieni. Najlepiej zainwestować w cienie i pędzle dobrej jakości. Nie oznacza to, że trzeba wydać majątek. Dobre pędzle kupisz już za 10 zł, a cienie nawet za 6 zł. Aby cienie dobrze się blendowały, powinny być kremowe, drobno zmielone i dobrze napigmentowane. Natomiast pędzel do rozcierania powinien być puchaty, z elastycznego włosia.

Utrwalanie makijażu oczu

Dlaczego makijaż oczu spływa po 2 godzinach od wykonania? Bo większość z nas nie stosuje żadnej bazy pod cienie. Nie nakłada nawet korektora na powiekę jako primera. To poważny błąd. Jeśli masz opadającą powiekę, tłustą powiekę, głęboko osadzone oczy lub doskwiera ci upał, to bez bazy pod cienie ani rusz.

 Idealny kształt kreski

Nie wiesz, jak wykonać perfekcyjną kreskę eyelinerem? Najlepiej na początek kupić dobrze napigmentowany eyeliner w pisaku, aby nie trzeba było wypełniać żadnych prześwitów. Dobrze wyprofilowana końcówka sprawi, że wystarczy jedno, pewne pociągnięcie, a wzdłuż linii rzęs uzyskasz perfekcyjną kreskę. Potem musisz dorobić jeszcze zakończenie, które powinno być naturalnym przedłużeniem dolnej linii rzęs.