Reumo-Terapia

Preparaty  Reumo TERAPIA firmy Nes Pharma zostały opracowane z myślą o osobach, które  skarżą się na bóle mięśni i stawów. Stanowią one alternatywę dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które znane są ze swoich właściwości uśmierzających ból.

Firma Nes Pharma ufundowała dla czytelniczek portalu Dojrzalakobieta.pl 5 zestawów preparatów z linii Reumo TERAPIA. W skład każdego pakietu wchodzą następujące produkty: Reumo-Terapia-zel

  • Reumo TERAPIA żel z mentolem, który ma za zadanie leczyć, łagodzić i zapobiegać: bólom stawów występującym w trakcie zmian zwyrodnieniowych, neuralgiom różnego pochodzenia, zespołom bólów pourazowych bez złamań. Jego stosowanie warto rozpocząć również wtedy, gdy jesteśmy po zabiegu wszczepienia endoprotezy dużego stawu, kiedy odczuwamy dolegliwości wynikające z przetrenowania albo reumatycznego zapalenia stawów. W skład receptury preparatu wchodzi  9 olejków eterycznych o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, miorelaksacyjnym oraz regenerującym (goździkowy, eukaliptusowy, anyżowy, tymiankowy, lawendowy, rozmarynowy, kosodrzewinowy, cynamonowy, kubebowy) – skomponowano je tak, aby wzajemnie potęgowały efekt swojego działania. Składnikiem dodatkowym jest  mentol o działaniu chłodzącym i miejscowo znieczulającym, stosowany w przypadku przewlekłych bólów stawów i mięśni.
  • Reumo TERAPIA krem do masażu z imbirem przynosi ulgę obolałym stawom i mięśniom, również po nadmiernym wysiłku fizycznym. Dobrze się wchłania, pozostawiając przyjemne uczucie ulgi i odprężenia nawet przez 8 godzin. Ekstrakt z imbiru działa przeciwzapalnie – mechanizm jest podobny jak w przypadku NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Imbir jest aktywnym inhibitorem prostaglandyn i hamuje aktywność zapalnych mediatorów. Poza tym powoduje przekrwienie tkanek i poprawia miejscową cyrkulację krwi w skórze. W skład kremu poza imbirem wchodzi 9 olejków eterycznych o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, miorelaksacyjnym oraz regenerującym (goździkowy, eukaliptusowy, anyżowy, tymiankowy, lawendowy, rozmarynowy, kosodrzewinowy, cynamonowy, kubebowy) – skomponowano je tak, aby wzajemnie potęgowały efekt swojego działania. Skład uzupełniają pozyskiwane naturalnie substancje chemiczne. Unikalny skład kremu oparto na sprawdzonej, ponad stuletniej recepturze opracowanej przez Grzegorza Mendla, twórcę współczesnej genetyki.

Wygraj zestaw preparatów Reumo TERAPIA!

Aby zdobyć 1 z 5 zestawów preparatów Reumo TERAPIA, wystarczyło  odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Jak dbasz o mięśnie i stawy?

Poniżej prezentujemy nagrodzone wypowiedzi, zestawy preparatów Reumo TERAPIA wędrują do:

  • Alina M., Poznań: „Zdrowe mięśnie i stawy to podstawa, dlatego każdego dnia staram się znaleźć choć kwadrans na ćwiczenia.  W weekendy jeżdżę na rowerze na wycieczki za miasto, natomiast w tygodniu ze względu na ograniczenia czasowe staram się zrobić serię przysiadów i pajacyków. Ponadto dbam o dietę, w moim menu znajduje się dużo produktów o wysokiej zawartości białka – chude mięso, ryby i rośliny strączkowe. Mam nadzieję, że podjęte przeze mnie działania profilaktyczne zaprocentują w przyszłości”.
  • Karolina Z., Oława: „Dbam o swoje mięśnie i stawy, przestrzegając zaleceń dietetyków. Planując swoje menu zawsze zwracam uwagę, aby znalazły się w nim produkty bogate w wapń ( znajdziemy go w nabiale), witaminy D (tran i tłuste ryby morskie), C (cytrusy)  oraz witaminy z grupy B (pieczywo pełnoziarniste).  Korzystnie na mięśnie i stawy działają również bioflawonoidy zawarte w owocach i warzywach, dlatego staram się jeść dużo sałatek”.
  • Magdalena L., Białystok: „W związku z tym, iż mam liczną rodzinę, nie mogę sobie pozwolić na to, aby moje mięśnie i stawy odmówiły mi posłuszeństwa.  Muszę zachować sprawność, toteż żyję zgodnie z maksymą „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.  Regularnie uprawiam sport,  od roku chodzę na zajęcia z zumby, zapisałam się na nie za namową przyjaciółek, które bardzo chwaliły sobie ten taniec.  Wierzę, że aktywność fizyczna pomoże mi zachować pełną sprawność do późnej starości”.
  • Dorota D., Płock: „O swoje mięśnie i stawy dbam od lat,  jeżdżąc do pracy na rowerze.  5 lat temu syn kupił mi na urodziny górala z przerzutkami. Choć początkowo nie potrafiłam przyzwyczaić się do ręcznych hamulców,  zaczęłam podjeżdżać rowerem pod biuro na drugim końcu miasta. Z czasem ten środek transportu  stał się moim jedynym.  Jazda na rowerze nie tylko sprawia mi przyjemność, ale też wpływa pozytywnie na układ ruchu – mięśnie, stawy i kości”.
  • Edyta S., Ełk: „Na co dzień dbam o mięśnie i stawy, ćwicząc na siłowni pod okiem trenera. Kiedyś uprawiałam sport na własną rękę i nie było to najlepsze rozwiązanie, ponieważ często pojawiały się kontuzje. Przed rozpoczęciem treningu zawsze staram się rozciągnąć, ponieważ brak rozgrzewki może doprowadzić do naderwania mięśni i ścięgien. Choć w ludowym porzekadle „sport to zdrowie” jest dużo prawdy, warto ćwiczyć pod okiem fachowca i stosować się do jego zaleceń, choć większość z nich może wydawać się absurdalna”.  

 

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Tekst sponsorowany