Dzieje się Nagrody Najnowsze

Nagroda: skandynawski kryminał „Poza sezonem”

skandynawski-kryminal

Jesienna mgła spowija nadmorski krajobraz. Ove Bakkerud zamierza spędzić ostatni spokojny weekend w domku letniskowym przed końcem sezonu. Jednak, gdy przybywa na miejsce, odkrywa, że dacza została splądrowana i wywrócona do góry nogami, a w sąsiednim domku znajduje mężczyznę pobitego na śmierć.

Komisarz William Wisting widział niejedną groteskową śmierć, ale desperacja, z jaką tej jesieni spotyka się w Stavern, jest dla niego zaskoczeniem. Jakby sprawca nie miał nic do stracenia. Dlatego nie jest zbytnio zachwycony, kiedy jego córka Line wprowadza się do drewnianego domku u ujścia fiordu. Jego niepokój wzrasta, kiedy policja odkrywa wśród szkierów kolejne zmasakrowane ciała, a z nieba spadają martwe wróble.

Wygraj skandynawski kryminał „Poza sezonem”!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Smak Słowa mamy do rozdania 3 egzemplarze tej trzymającej w napięciu powieści. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczyło w kreatywny sposób dokończyć poniższe zdanie.

„Sprawcą brutalnych morderstw w Stavern jest…”

 

Poniżej przedstawiamy nagrodzone wypowiedzi, „Poza sezonem” wędruje do:

  • Marlena D., Katowice: „Sprawcą brutalnych morderstw w Stavern jest pielęgniarka na co dzień pracująca w  szpitalu psychiatrycznym, która nie uporała się z traumą, jaką doznała wskutek gwałtu. Kobieta postanawia zemścić się na mężczyznach, którzy mają dla niej twarz oprawcy. Kierowana gniewem nie zdaje sobie sprawy, że pozbawia życia zupełnie niewinnych ludzi, którzy mają rodziny. Każdego dnia pielęgniarka wpada w coraz większy obłęd, w końcu zaczyna mordować także zwierzęta, w tym ptaki”.

  • Joanna W., Sopot: „Sprawcą brutalnych morderstw w Stavern jest pastor, który cieszy się dużym szacunkiem mieszkańców. Niestety, pozory mylą, w rzeczywistości duchowny ma wiele grzechów na sumieniu. Pragnie zachować je w tajemnicy, toteż bezlitośnie rozprawia się z każdym, kto odkryje jego sekrety.  Nie zawaha się nawet przed zabiciem najlepszego przyjaciela, byle nie stracić szacunku i pozycji, na które pracował przez wiele lat”.

  • Magdalena J., Darłówek: „Sprawcą brutalnych morderstw w Stavern jest Ingrid – matka trojga dzieci, która  nie budzi żadnych podejrzeń wśród mieszkańców miasteczka. Wszyscy widzą w niej dzielną kobietę, która po śmierci męża przejęła stery w rodzinnej firmie i z powodzeniem nią kieruje. Sąsiedzi nie wiedzą jednak, że śmierć Stiega nie była przypadkowo, a wypadek, w którym zginął, został zaaranżowany przez Ingrid.  Ta spokojna kobieta o twarzy anioła w rzeczywistości zmaga się z poważną chorobą psychiczną, która każe jej mordować napotkanych na drodze ludzi”.

 

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Tekst sponsorowany

Komentarze (8)

eve

4 lata temu

niestety mnie wygrac sie nie udalo i musze ksiazke pozyczyc ale oczywiscie gratki dla wygranych

sirena46

4 lata temu

Gratuluję ciekawych odpowiedzi i nagród 🙂

dulcynea

4 lata temu

Gratuluję ciekawych i kreatywnych pomysłów.

Mindi

4 lata temu

Gratulacje za ciekawe pomysły i zasłużoną nagrodę 🙂 Miłego czytania życzę.

filodendron 2

4 lata temu

ŚWietne teksty . Brawo !

Emilly27k

4 lata temu

Gratulacje dla Was. Kolejny raz chmury się pojawiły u mnie.

pati25

4 lata temu

Gratuluję tej ciekawej książki 🙂 Kryminały skandynawskie są świetne

Danusiate

4 lata temu

Gratuluję!!!! Czytałam dwie książki tego autora, więc podejrzewam, że czeka Was wyjątkowo interesująca lektura 🙂

Zostaw komentarz