Do kogo wędruje najnowsza powieść Magdaleny Knedler pt. Nic oprócz milczenia? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.
Komisarz Anna Lindholm wyjeżdża do Włoch, porzucając bliskich. Chce skryć się przed światem wśród wąskich uliczek i kanałów Wenecji. Jednak nie tylko wspomnienia nie pozwalają jej odpocząć…
W dniu rozpoczęcia karnawału Anna znajduje ciało tajemniczego gondoliera. Jego strój i maska wyraźnie nie pasują do siebie… Czyżby morderca chciał w ten sposób coś przekazać? W Annie odzywa się policyjny instynkt, który wplątuje ją w śledztwo prowadzone przez pociągającego commissario, Antonia Vallego. Szybko okazuje się, że sprawa dotyczy więcej niż jednej zbrodni, a uwikłani są w nią członkowie potężnych i zamożnych weneckich rodzin….
Wygraj powieść Magdaleny Knedler pt. Nic oprócz milczenia!
Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy powieści Magdaleny Knedler pt. Nic oprócz milczenia, wystarczy w kreatywny sposób odpowiedzieć na poniższe pytania.
- Dlaczego zamordowano gondoliera? Odpowiadając na to pytanie, skorzystaj z własnej inwencji twórczej.
- Jaką inną książkę wydała Magdalena Knedler w Wydawnictwie Czwarta Strona?
Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:
Gondolier był łącznikiem półświatka, na jego gondoli odbywało się przekazywanie kokainy i pranie brudnych pieniędzy, ale gdy za swoje milczenie podniósł stawkę, grożąc doniesieniem lokalnym władzom, przestał być zaufanym człowiekiem, a został niewygodnym świadkiem, którego trzeba było się pozbyć, dlatego poniósł śmierć. Mafia nie przebacza zdrady! – Ewa A., Olsztyn.
Wenecja, mekka zakochanych par, miasto pobudzające wyobraźnię malowniczą scenerią oraz pobudzające zmysły swoim niepowtarzalnym zapachem i smakiem. Mając na uwadze obecne piękno Wenecji, ciężko uwierzyć, iż w średniowieczu, miasto było prześladowane przez epidemię dżumy, która spowodowała ogromne spustoszenie wśród ówcześnie żyjących tam ludzi. Plaga dżumy była interpretowana jako gniew boży, zesłany wyłącznie na ludzi grzesznych, oddalonych od Boga. Zafascynowany ciemną stroną historii młodzieniec, znudzony bogatym życiem w jednym z weneckich pałaców, postanawia urozmaicić swoje mało intensywne życie wymagającym hobby. Zauważając rozwiązłego i przystojnego gondoliera, decyduje się na wymierzenie sprawiedliwości i ukaranie jego lubieżnych zachowań śmiercią, co ułatwia mu odbywający się w czasie morderstwa bal maskowy. By śmierć gondoliera nie odeszła w szybkie zapomnienie lecz odbiła się szerokim echem, młody mężczyzna dokonuje zamiany maski gondoliera, pozostawiając na miejscu zbrodni wenecką maskę z ptasim dziobem, symbolizującą średniowiecznego lekarza, który uwolnił grzesznego denata od ciążącej na nim nieczystości – Joanna G., Bielawa.
Gondolier został zamordowany, bo przed laty zdradził i okradł szefa mafii sycylijskiej. Przez długi czas zmieniał miejsce pobytu, jeździł po całym świecie, aby uniknąć zemsty, aż skończyły mu się pieniądze. Wzmogła się też tęsknota za domem. W końcu, po 15 latach tułaczki i ukrywania się uznał, że może wrócić do ojczyzny. Sądził, że w pełnej turystów Wenecji, uda mu się wtopić w tłum. Kupił gondolę i zaczął pracować, wożąc zakochane pary. Starał się trzymać z dala od kłopotów. Został jednak rozpoznany przez jednego z ludzi mafioza – i wykonano na nim wyrok – Danuta T., Kraków.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.