Uroda Zabiegi estetyczne

Na czym polega lifting?

Zatrzymanie upragnionej młodości staje się możliwe dzięki liftingowi twarzy i ciała. Ta metoda jest najczęściej wybieraną przez kobiety operacją plastyczną poprawiającą wygląd. Na czym polega?

Zatrzymanie upragnionej młodości staje się możliwe dzięki liftingowi twarzy i ciała. Ta metoda jest najczęściej wybieraną przez kobiety operacją plastyczną poprawiającą wygląd. Na czym polega?

Co to jest lifting

„Lift” po angielsku dosłownie znaczy „podnieść”. Lifting jest zabiegiem, który ma na celu podniesienie i naciągnięcie skóry w wybranych miejscach, aby usunąć zmarszczki, wygładzić twarz, pozbyć się nadmiaru skóry (np. z brzucha) i poprawić ogólny wygląd.

Lifting należy do najczęściej wybieranych operacji plastycznych, dzięki bardzo dobrym rezultatom i stosunkowo niewielkim skutkom ubocznym.

Dla kogo lifting?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą odmłodzić swój wygląd. Lifting sprawdza się przy głębokich zmarszczkach, zwiotczałej skórze, nadmiarze skóry (np. po odchudzaniu, po ciąży), przy podwójnym podbródku, obwisłych i zwiotczałych piersiach i innego rodzaju problemach z upływającą młodością.

Można wykonać zabieg na poszczególne partie ciała lub na konkretne miejsca twarzy, np. na policzki, brodę czy szyję. Warto pamiętać, że lifting nie usunie nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jedynie skórę, dlatego nie jest przeznaczony dla osób, które poszukują zabiegu odchudzającego.

Jak działa lifting?

Lifting to nic innego, jak operacja plastyczna, wykonywana w pełnym znieczuleniu. Należy się do niej właściwie przygotować – przejść podstawowe badania krwi, EKG, poziomu cukru oraz krzepnięcia.

O dopuszczeniu do operacji decyduje lekarz, gdyż stan zdrowia może być przeciwwskazaniem do znieczulenia lub wykonania operacji (przyczyną może być cukrzyca, niedokrwistość, stan zapalny skóry, ropne zapalenie zatok i skazy naczyniowe).

W czasie zabiegu chirurg nacina skórę w odpowiednich miejscach, usuwa jej nadmiar i naciąga pozostałą część. W ten sposób zmarszczki zostają wygładzone, skóra staje się napięta i ujędrniona. Pacjenci dochodzą do siebie przez kilka tygodni – w tym czasie znika ból, schodzi opuchlizna i zrastają się rany.

Efektów liftingu nie można zobaczyć od razu, dlatego wiele pań okupuje okres oczekiwania dużym stresem psychologicznym. Równocześnie dochodzi do tego lęk przed tym, że operacja nie przyniesie oczekiwanych efektów, albo że „coś nie wyszło” tak, jak sobie wymarzyliśmy.

Czy po liftignu mogą być powikłania?

Jak przy każdej operacji chirurgicznej, tak i przy liftingu mogą zdarzyć się nieplanowane skutki uboczne. Oprócz nadmiernego bólu i obrzęków, do najczęstszych powikłań pooperacyjnych można zaliczyć: krwiaki, infekcje, trwałe blizny, martwicę skóry oraz porażenie nerwów twarzy.

Aby zapobiec wystąpieniu skutków ubocznych po zabiegu, należy bezwzględnie słuchać zaleceń lekarza i stosować tylko te preparaty i leki, które zostały przepisane.

Zachowanie młodego wyglądu wymaga wiele wysiłku, a czasami nawet cierpienia. Kiedy jednak opuchlizna schodzi, a rany całkowicie się goją, efekt jest naprawdę niesamowity – nawet 10 lat mniej dzięki jednej operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *