Zatrzymanie upragnionej młodości staje się możliwe dzięki liftingowi twarzy i ciała. Ta metoda jest najczęściej wybieraną przez kobiety operacją plastyczną poprawiającą wygląd. Na czym polega?

Co to jest lifting

„Lift” po angielsku dosłownie znaczy „podnieść”. Lifting jest zabiegiem, który ma na celu podniesienie i naciągnięcie skóry w wybranych miejscach, aby usunąć zmarszczki, wygładzić twarz, pozbyć się nadmiaru skóry (np. z brzucha) i poprawić ogólny wygląd.

Lifting należy do najczęściej wybieranych operacji plastycznych, dzięki bardzo dobrym rezultatom i stosunkowo niewielkim skutkom ubocznym.

Dla kogo lifting?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą odmłodzić swój wygląd. Lifting sprawdza się przy głębokich zmarszczkach, zwiotczałej skórze, nadmiarze skóry (np. po odchudzaniu, po ciąży), przy podwójnym podbródku, obwisłych i zwiotczałych piersiach i innego rodzaju problemach z upływającą młodością.

Można wykonać zabieg na poszczególne partie ciała lub na konkretne miejsca twarzy, np. na policzki, brodę czy szyję. Warto pamiętać, że lifting nie usunie nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jedynie skórę, dlatego nie jest przeznaczony dla osób, które poszukują zabiegu odchudzającego.