ile kosztuje laserowe usuwanie żylaków

Coraz więcej osób decyduje się na zabieg laserowego usuwania żylaków, bo jest on w pełni bezpieczny i mało inwazyjny, a ryzyko wystąpienia powikłań niewielkie. Jego efekty są oceniane bardzo dobrze, co dodatkowo zachęca do skorzystania z niego. Dzięki użyciu lasera można skutecznie zmniejszyć widoczność żylaków, które nierzadko są powodem wielu kompleksów. 

Laserowe usuwanie żylaków – co to jest?

Usuwanie żylaków z użyciem lasera to nowoczesny zabieg oferowany w klinikach chirurgii plastycznej, który zyskał sporą popularność zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. Laser pozwala na niemal bezinwazyjne zamknięcie uszkodzonej żyły i prowadzi do jej wchłonięcia. W efekcie w trakcie zabiegu usuwane są nie tylko widoczne zmiany, ale też źródło problemów. Przygotowanie się do zabiegu nie jest trudne, a wszystkie wskazówki można uzyskać, umawiając się na wizytę do specjalisty. Lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, podczas którego poruszane są kwestie dotyczące aktualnego stanu zdrowia. Następnie mają miejsce badania, na podstawie których ustalany jest plan zabiegu.

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

Laserowe usuwanie żylaków nie jest skomplikowanym zabiegiem, jednak musi go przeprowadzić osoba o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu. Tylko wtedy przyniesie on oczekiwane rezultaty i będzie bezpieczny. Pierwszy krok przy laserowym usuwaniu żylaków to oznaczenie na skórze żył, które mają zostać poddane działaniu urządzenia, czyli tzw. mapping. Następnie pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe (niekiedy jest to znieczulenie nasiękowe) i przystępuje się do pracy. Zabieg polega na wprowadzeniu do wybranej żyły cewnika ze światłowodem. Generowana przez laser energia cieplna powoduje, że dochodzi do zamknięcia niewydolnej żyły (ablacja).

Laserowe usuwanie żylaków jest przeprowadzane w warunkach ambulatoryjnych i pod kontrolą USG. Leczenie w trybie ambulatoryjnym oznacza, że pacjent przychodzi do placówki na określoną godzinę, nie musi w niej stale przebywać. Zazwyczaj cały zabieg trwa około 60 minut, jednak wszystko zależy od konkretnego przypadku. Po zakończeniu pacjent otrzymuje opatrunek uciskowy, który należy nosić przez określony przez lekarza czas. Po zabiegu laserowego usuwania żylaków można szybko powrócić do codziennej aktywności i zwykle nie trzeba pozostawać w klinice, choć decyzja w tym zakresie należy do lekarza prowadzącego. Podczas jednej sesji możliwe jest usunięcie żylaków z obu nóg.

Czy laserowe usuwanie żylaków jest bezpieczne?

Osoby, które zastanawiają się, czy warto udać się na laserowe usuwanie żylaków, bardzo często nie są do końca przekonane co do bezpieczeństwa zabiegu. Trzeba jednak przyznać, że omawiana metoda jest uznawana za najbardziej bezpieczną, jaką do tej pory opracowano. Zabieg z użyciem lasera pozwala znacznie ograniczyć uraz okołooperacyjny. Oczywiście, jak w przypadku każdego leczenia, istnieje ryzyko wystąpienia powikłań, choć przy usuwaniu żylaków tą metodą nie są one zbyt dotkliwe. Do najczęściej występujących powikłań można zaliczyć: uczucie ściągnięcia, drobne zasinienia i obrzęk, a także delikatny ból w miejscach poddanych zabiegowi. Trzeba jednak podkreślić, że takie problemy nie występują zbyt często, a jeśli już się pojawią, ustępują w przeciągu kilku do kilkunastu dni.

Ile kosztuje laserowe usuwanie żylaków?

Interesującą kwestią dotyczącą laserowego usuwania żylaków jest dla większości potencjalnych pacjentów jego cena. Średnio za zabieg tego typu na jedną nogę trzeba zapłacić około 2 tysięcy złotych, a nierzadko więcej. Koszty leczenia laserowego zależą od wielu czynników, do których można zaliczyć m.in. popularność i renomę kliniki, do której się udajemy czy miejsce jej siedziby. Może się zdarzyć, że za zabieg wykonany przy użyciu tego samego sprzętu zapłacimy więcej w dużym mieście. Choć cena jest ważna, nie powinna stanowić podstawy podjęcia decyzji. Wybierając się na zabieg, trzeba mieć przede wszystkim pewność, że udajemy się do specjalisty w tej dziedzinie, który dba o maksymalne bezpieczeństwo każdego ze swoich pacjentów.