Starzenie się skóry to naturalny proces, który przebiega u każdej kobiety. Z czasem skóra staje się bardziej sucha, pojawiają się zmarszczki, a w okresie menopauzy zmiany te są bardzo zauważalne. Na takie problemy pomogą produkty anti-age.

Pierwsze objawy można już zauważyć u dwudziestokilkulatek, im dalej, tym większe i bardziej widoczne są zmiany. Podczas menopauzy zmniejsza się ilość estrogenów i elastyny, a konsekwencją tego jest cienka, pozbawiona blasku, wiotka skóra.

Prawidłowa pielęgnacja skóry

Na szczęście, prawidłowa pielęgnacja pozwala na przeciwdziałanie temu procesowi. To, że skóra się starzeje, nie oznacza wcale, że nie można nic z tym robić. Dzisiejsza medycyna daje kobietom różne możliwości, od kremów przeciwzmarszczkowych po operacje plastyczne. Nie trzeba jednak uciekać się do takich drastycznych i bolesnych zabiegów. Lepiej jest dbać o swoją skórę regularnie już od młodych lat.

AntiAging

Zacznijmy od początku. Czym jest AntiAging? Jest to dziedzina wiedzy, zdefiniowana przez naukowców i badacza, która opisuje jak zapobiegać, spowalniać bądź odwracać skutki starzenia się, a wiec umożliwić ludziom zdrowsze, dłuższe i szczęśliwsze życie.

AntiAging to różne działania psychologiczne i zdrowotne, korzystnie wpływające na człowieka, dzięki czemu czuje się on młodszy i bardziej zadowolony. Polityka ta dotyczy również kosmetyków.