Felietony Najnowsze Styl życia

Miłość z Internetu – zalety szukania faceta w sieci

miłość z Internetu

W dobie nowoczesnych technologii, portale randkowe czy aplikacje, nikogo już nie dziwią. Szukanie partnera w sieci jest wygodne i całkiem interesujące. Miłość z Internetu jest możliwa, w końcu nigdy nie wiemy, kogo poznamy online. Jakie są zalety szukania faceta w sieci?

Miłość z Internetu – wyznacznik XXI wieku

W czasach,gdy komputer był jedynie marzeniem wielu osób, a o dostępie do Internetu, nikt z nas nawet nie myślał, ludzie poznawali się w świecie rzeczywistym. Chodzili na spotkania i rozmawiali ze sobą na żywo. Dziś zamieniliśmy je na randki online, maile, telefony czy SMS-y. Możemy powiedzieć, że tak jest po prostu wygodniej i łatwiej. Nie ma się co dziwić, skoro jesteśmy zapracowani i nie zawsze mamy czas, by wychodzić gdzieś ze znajomymi. Okazji do spotkania drugiej połówki jest więc mniej. Miliony osób na całym świecie korzysta z portali randkowych i aplikacji. Wśród nich są osoby w różnym wieku, które pragną poznać ciekawych ludzi w sieci, a być może miłość na całe życie.

Większy zasięg – większe szanse

Portale randkowe mają jedną, dużą zaletę – chodzi o liczbę ich użytkowników, która staje się powiększa. Im więcej zarejestrowanych osób, tym mamy większe szanse, na poznanie kogoś interesującego. To daje nam duże pole możliwości i okazji poznania ludzi z różnych zakątków świata. Internet ma nieograniczony zakres komunikacji, więc warto to wykorzystać.

Możliwość selekcji

Selekcja jest wyborem cech wyglądu, zachowań, zainteresowań. Dzięki niej możemy wyszukać faceta, który mógłby nas zainteresować. Szukamy więc konkretnych cech, co pozwala wykluczyć przypadkowe osoby. Stawiając wymagania, zwiększamy szansę na znalezienie miłości życia. Wystarczy zaznaczyć to, co nas interesuje oraz to, czego szukamy w partnerze. Pasja do gotowania, miłość do zwierząt a może niebieskie oczy? Jeden klik i mamy cały wachlarz potencjalnych kandydatów. Być może ta dana osoba, która zwróci naszą uwagę, to właśnie będzie nasza miłość z Internetu.

Sprawdzian charakterów

Znajomości online mają to do siebie, że trzeba wykazać się w pisaniu. Oczywiście można rozmawiać przez komunikatory, ale zdecydowanie najwięcej czasu, poświęcamy wtedy na rozmowy pisane. Wtedy musimy się wykazać. Słowem mamy zainteresować drugą osobę,co jest dobrym sprawdzianem charakterów. To, że dwoje ludzi swobodnie ze sobą rozmawia, jest dobrym znakiem dla przyszłości związku. Skoro online nie ma problemów z wypowiadanie się, w realu także będziemy mogli prowadzić swobodną konwersację. Dużo pisząc, jesteśmy w stanie dowiedzieć się wiele o drugiej osobie. Wtedy liczy się charakter, a wygląd przechodzi często na drugi plan.

Niezobowiązujący kontakt

zalety szukania faceta w sieciKolejnym wielkim plusem szukania faceta w sieci jest kontakt bez zobowiązań. Luźna rozmowa na portalu wcale nie musi prowadzić nas do ołtarza. Śmiało możemy flirtować i bardziej poznawać obiekt naszego zainteresowania. Znajomość powinna rozwijać się swobodnym rytmem. Niezobowiązujący kontakt pozwala nam na przerwanie rozmowy w każdym momencie. W końcu, kiedy nie mamy ochoty z kimś rozmawiać, wystarczy, że zamkniemy okno czatu lub wylogujemy się z portalu.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

6 lat temu

Coraz częściej się słyszy,że ktoś poznał się przez Internet.Znalazł miłość i wziął ślub.Takie historie kończą się szczęśliwie.Znam takie małżeństwa

Emilly27k

6 lat temu

Mam dużo znajomości z internetu i nie oceniam ich negatywnie. Oczywiście zdarzają się osoby nie umiejące się odpowiednio zachować, ale takie jest życie i ja tego nie zmienię.

Zostaw komentarz