Włoszki

Podróże kształcą i pozwalają na obserwację ludzi. Od niektórych narodowości wiele moglibyśmy się nauczyć. Weźmy pod uwagę kobiety, a konkretniej mieszkanki słonecznej Italii. Jak to by było, mieć w sobie coś z Włoszki?

Pewność siebie i odwaga

Włoszki różnią się od Polek. Nie tylko urodą, ale stylem bycia i charakterem. Nie należą do nieśmiałych kobiet. Z dumą kroczą po ulicach włoskich miast. Wiedzą, że są podziwiane. To dumne mieszkanki swojego kraju. Zazdroszczę ich tej niezwykłej pewności siebie. Nie boją się wyśmiania, wiedzą czego chcą i dążą do tego. Śmiało mogłybyśmy podebrać od nich trochę odwagi. Każda z nas powinna tak być. A my zbyt boimy się przyszłości, zakładając bezpieczne tarcze ochronne. Włoszka potrafi z dnia na dzień zmienić kolor włosów. Czerwony czy różowy – żaden problem! Grunt, to dobre samopoczucie, a jeśli innym się nie spodoba, trudno! To jej włosy i jej satysfakcja z wyglądu i dobrego nastroju. Nic nie jest w stanie go zepsuć. Kobiety z południowych Włoch nie wstydzą się swojego ciała. Nie jest dla nich problemem opalanie topless czy odsłonięcie brzucha w miejskiej stylizacji. My chyba jesteśmy jednak bardziej zachowawcze, może za bardzo się wstydzimy. Obawiamy się spojrzeń na plaży, a tymczasem Włoszki, niezależnie od rozmiaru, pokazują swoje ciała. Brawo drogie panie!

Nieskrywane emocje

Włosi to bardzo ekspresyjny naród. Ludzie dużo gestykulują i głośno rozmawiają. Na ulicach, w pubach czy w sklepach. Nie kryją swoich emocji. Kobiety chętnie zagadują w sklepowej kolejce czy w kawiarni, a pani ekspedientka śpiewa radiowy hit. Człowiek od razu się uśmiecha. Włoszki to temperamentne kobiety, więc potrafią pokazać swoje pazurki. I nawet jeśli nie znają cię zbyt dobrze, nie będą szczędzić swoich słów. Ich emocjonalna otwartość zasługuje na uznanie. Nam też czasem przydałoby się takie zachowanie, a nie chowanie uczuć gdzieś głęboko w kieszeni. Włoszki potrafią cieszyć się z życia, które płynie swoim rytmem.

Prawdziwa klasa i styl

Po czym poznać Włoszkę? Po wysokich butach i biżuterii. Niezależnie od wieku, kobiety pochodzące z Włoch są bardzo dobrze ubrane. Nie bez powodu to właśnie Mediolan jest określany stolicą mody. Panie uwielbiają wysokie buty. Kilkunastocentymetrowe obcasy to norma na włoskich ulicach, podobnie jak duża biżuteria i sukienki. One je wręcz uwielbiają i chętnie noszą, nie tylko na specjalne okazje, typu śluby. Dzięki nim podkreślają swoją kobiecość i elegancję. To kobiety otwarte na nowe trendy, które zawsze prezentują się modnie i stylowo. Dbają o makijaż i włosy. Są niczym ikony, które podziwiają inne kobiety i mężczyźni.

WłoszkiMówią mi, że mam w sobie coś z Włoszki. Uśmiecham się na samą myśl o Włoszech i mieszkankach tego kraju. Podziwiam te kobiety, za to, że są dumne z tego, jakie są. A są piękne, choć nie wszystkie mają wzrost modelki czy talię osy. Trzeba poznać Włoszki, by zrozumieć ten ich styl bycia i niezwykły luz oraz klasę. Pewnie i u siebie znalazłybyście ich cechy. Poszukajcie, może łączy was więcej, niż myślicie.

Ciao!

Katarzyna Antos