Temat mężczyzn, którzy oddają się za pieniądze, często jest pomijany milczeniem. Wbrew pozorom wcale nie jest to zaledwie margines świata prostytucji, jednak w grę wchodzą zupełnie inne przekonania społeczne, niż w przypadku kobiet.

Mężczyzna poszukiwany

Nie tylko kobiety decydują się na oddawanie swojego ciała za pieniądze. Co ciekawe, pod terminem kobiecej prostytucji nie ma już dla nas właściwie żadnych większych tajemnic. Powszechnie znane są ceny za usługę, miejsca gdzie prostytutkę można spotkać czy cały wachlarz usług jakie panie oferują.

Męska prostytucja to temat niechętnie poruszany, zjawisko to nie doczekało się również zbyt wielu naukowych ekspertyz i danych statystycznych.

Męskie prostytutki raczej trudno spotkać na ulicach czy przy drodze, jak to bez kłopotu bywa w przypadku popularnych tirówek. Zainteresowani tego typu usługami muszą się udać raczej do większych miast, za granicę lub po prostu wiedzieć, gdzie znajduje się lokal o odpowiednim profilu.

Warto podkreślić, że męska prostytucja to interes bezpieczniejszy i mniej wymagający od panów, niż ten uprawiany przez kobiety. Mężczyzna co prawda musi zadbać o swój wygląd, zainwestować w ćwiczenia na siłowni i dobre ubrania, by emanować atrakcyjnością i był na niego popyt, ale szanse na złapanie choroby w trakcie stosunku są znacznie mniejsze, m.in. dzięki stosowaniu prezerwatyw.