Uroda

Makijaż ślubny – jak znaleźć odpowiednią wizażystkę?

Makijaż ślubny

Oliver Li z Pexels

Ślub to najważniejszy dzień w naszym życiu, któremu zazwyczaj towarzyszy przepiękna oprawa. Na długo przed uroczystością dopinamy każdy, nawet najmniejszy detal. Dbamy o estetyczne zaproszenia ślubne, komponujemy przepiękny bukiet kwiatów, szukamy prezentów dla rodziców na podziękowania i drobnych upominków dla gości weselnych. Nic dziwnego, że tego dnia chcemy wyglądać olśniewająco. Makijaż ślubny stanowi bardzo ważny element naszej stylizacji. Jak znaleźć odpowiednią wizażystkę, by cieszyć się trwałym i starannie wykonanym make upem?

Spis treści:

  1. Makijaż panny młodej jako dopełnienie ślubnej stylizacji
  2. Jakie cechy powinien spełniać dobry makijaż na ślub?
  3. Jak znaleźć dobrą wizażystkę na ślub?
  4. Sprawdź opinie o wizażystce!
  5. Makijaż ślubny z dojazdem do klientki
  6. Czy warto zdecydować się na makijaż próbny?
  7. Jak wygląda makijaż na ślub?

Makijaż panny młodej jako dopełnienie ślubnej stylizacji

Makijaż ślubny stanowi dopełnienie sukni ślubnej, której wybór stanowił dla nas nie lada wyzwanie. Także welon czy buty ślubne zostały starannie wyselekcjonowane. Zależy nam na tym, aby poszczególne elementy tworzyły spójną stylizację ślubną. Chcemy wyglądać olśniewająco, ale też świetnie wypaść na zdjęciach upamiętniających to wydarzenie. Makijaż ślubny powinien odzwierciedlać nasze naturalne piękno.

Jakie cechy powinien spełniać dobry makijaż na ślub?

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w naszym życiu, któremu towarzyszą silne emocje. Stres, który nas obezwładnia na wiele godzin przed wejściem do kościoła, sprawia, że trzęsą się nam ręce. W rezultacie nawet utalentowane kobiety nie potrafią samodzielnie wykonać makijażu. Potrzebują profesjonalistki, która zrobi to nie tylko starannie, ale też włoży w swoją pracę odrobinę artyzmu. Makijaż ślubny różni się bowiem od codziennego, który same wykonujemy do pracy czy na spotkanie z przyjaciółką. Musi być mocniejszy i bardziej wyrazisty, aby dobrze wypaść na zdjęciach. Ponadto powinien przetrwać w stanie nienagannym całe wesele, czyli dobrych kilkanaście godzin. Podczas ślubu zazwyczaj nie mamy czasu na nanoszenie poprawek. W związku z tym potrzebne są nam kosmetyki longwear. Ponadto makijaż ślubny musi być wodoodporny. Ślub to wydarzenie, które generuje spore emocje, w tym łzy wzruszenia. Warto zatem zadbać o to, aby make up nie spłynął nam podczas płaczu ze szczęścia. Aby na zdjęciach z fleszem uniknąć efektu ducha, żaden z kosmetyków wykorzystanych do makijażu nie może zawierać krzemionki.

Jak znaleźć dobrą wizażystkę na ślub?

Wizażystka na ślub to osoba, która powinna posiadać ponadprzeciętne zdolności makijażowe i korzystać z wysokiej jakości kosmetyków. Jej usługi nie należą do najtańszych, ale na tak wyjątkowej uroczystości, jaką jest ślub, nie warto oszczędzać. Najlepsze wizażystki ślubne mają zazwyczaj pełny terminarz, dlatego na skorzystanie z ich usług trzeba się zapisać ze sporym wyprzedzeniem, czasem nawet rocznym. Na pewno jednak na początku zastanawiasz się, jak znaleźć dobrą wizażystkę na ślub. Wszak większość z nas nie zna branży ślubnej, ponieważ w niej nie pracuje. Z usług makijażystek nie korzystamy też na co dzień. Niewątpliwie internet to dobre miejsce do poszukiwań wizażystki na ślub. Możesz w nim bowiem zapoznać się z portfolio na Instagramie, Facebooku czy stronie internetowej. Pamiętaj jednak, że tego typu zdjęcia są z reguły mocno wyretuszowane, przez co makijaże prezentują się bardziej zjawiskowo niż w rzeczywistości. To jednak dobra okazja, aby poznać styl makijażystki i skonfrontować go z naszymi oczekiwaniami.

Sprawdź opinie o wizażystce!

Makijażystka może tworzyć spektakularne make upy, ale nie należeć do osób, na których można polegać. Gdy ktoś się spóźnia albo zostawia swoje klientki na lodzie, ponieważ postanowił spontanicznie wyjechać na wakacje, to nie jest to osoba, której warto powierzyć swój makijaż ślubny. W tym wyjątkowym dniu i tak bardzo się stresujesz. Chcesz, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Boisz się pierwszego tańca weselnego, mimo że wielokrotnie go przećwiczyłaś. Problemy z wizażystką czy pilne poszukiwanie nowej makijażystki, to ostatnie rzeczy, których powinnaś doświadczyć tuż przed ślubem. W związku z tym koniecznie sprawdź opinie o wizażystce w internecie. W ten sposób unikniesz rozczarowań.

Makijaż panny młodej

Oliver Li z Pexels

Makijaż ślubny z dojazdem do klientki

W dniu ślubu nie mamy zbyt wiele czasu, każda minuta jest na wagę złota. Zazwyczaj do uroczystości przygotowujemy się w swoim domu rodzinnym. Zależy nam na usłudze makijażu z dojazdem do klientki. To niewątpliwie droższa opcja, ale bardziej komfortowa. Zapewnia nam oszczędność czasu i poczucie bezpieczeństwa. Makijaż okolicznościowy jest bowiem wykonywany w naszym domu.

Czy warto zdecydować się na makijaż próbny?

Przyszłe panny młode często decydują się na makijaż próbny. Jest on oczywiście płatny, ale pozwala ocenić, czy praca wizażystki nam odpowiada. Jeśli nie jesteśmy zadowolone z efektu końcowego, zawsze możemy znaleźć inną, której powierzymy to ważne zadanie. Makijaż próbny pozwala też dobrać kosmetyki oraz kolorystykę make upu. Dobra wizażystka może zalecić też plan pielęgnacji, który przygotuje twoją cerę na tę ważną uroczystość. Makijaż próbny to także dobra okazja, aby zwrócić uwagę na jakość kosmetyków używanych przez wizażystkę oraz jej higienę. Produkty powinny być nanoszone za pomocą jednorazowych aplikatorów lub zdezynfekowanych pędzli. Nie mogą być nabierane bezpośrednio z opakowania. Profesjonalne wizażystki mają do tego celu specjalne paletki, na których też mieszają różne odcienie kosmetyków w celu uzyskania optymalnego koloru. Jeśli zauważysz, że wizażystka bazuje na kosmetykach z supermarketu, to znak, że nie podchodzi profesjonalnie do swojej pracy. Takie produkty do makijażu nie przetrwają zbyt długo na twojej twarzy.

Jak wygląda makijaż na ślub?

Makijaż panny młodej nie może być zbyt awangardowy, teatralny czy artystyczny. Powinien pełnić funkcję użytkową i upiększać. Musi być jednak mocniejszy od zwykłego make upu, ponieważ aparat zjada kolory. Wyłapuje też każdą ilość sebum, nawet gdy nasza twarz nie błyszczy się na pierwszy rzut oka. Z tego powodu makijażystka nakłada sporo pudru utrwalającego i scalającego make up. Zazwyczaj oko jest mocniej podkreślone za pomocą kolorów neutralnych, czyli beży, brązów, różów i brzoskwini. Makijaż ust również należy do stonowanych.  Niemniej makijaż panny młodej zależy od jej indywidualnych preferencji. Typ urody zima lepiej wygląda w zgaszonych fioletach niż w brązach czy szarościach. Pasuje mu także intensywniejszy odcień pomadki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *