Nie ma nic gorszego, niż rozpływający się na słońcu makijaż. Co zrobić, aby wyglądać pięknie nawet w upalne dni? Jakich użyć kosmetyków, aby makijaż był trwały pomimo wysokiej temperatury?

Im mniej tym lepiej

W gorące dni ta zasada sprawdza się najlepiej. Ciężkie kolory opłaca się zastąpić lekkim, rozświetlającym twarz i podkreślającym opaleniznę makijażem. Zbyt duża ilość kosmetyków sprawi, że twarz będzie wyglądać sztucznie, kolory zaczną się rozmazywać i make-up spłynie w godzinach największego upału.

Zamiast obciążającego podkładu warto wybrać lekki, rozświetlający mus, który delikatnie zamaskuje niedoskonałości i sprawi, że cera nabierze blasku. Dodatkowo koniecznie wcześniej należy zastosować odpowiedni krem z wysokim filtrem UV. Zamiast używać cieni w pudrze wystarczy musnąć powieki cieniami w sztyfcie, obowiązkowo w ciepłych kolorach (brzoskwinia, beże, brązy). Szminka również nie wchodzi w grę – lepiej wykorzystać delikatny błyszczyk.

Pełny makijaż w pełnym słońcu

Kobiety, które nie odpuszczają pełnego makijażu nawet latem, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Jak zachować idealny wygląd przez cały dzień? Z pomocą przychodzą kosmetyki wodoodporne. Począwszy od podkładu, poprzez cienie do powiek i tusz, a na błyszczyku i kredce do oczu skończywszy – można kupić cały zestaw niezmywalnych kosmetyków.