Sekrety kosmetyków Uroda

Makijaż na upalne dni

Nie ma nic gorszego, niż rozpływający się na słońcu makijaż. Co zrobić, aby wyglądać pięknie nawet w upalne dni? Jakich użyć kosmetyków, aby makijaż był trwały pomimo wysokiej temperatury?

Nie ma nic gorszego, niż rozpływający się na słońcu makijaż. Co zrobić, aby wyglądać pięknie nawet w upalne dni? Jakich użyć kosmetyków, aby makijaż był trwały pomimo wysokiej temperatury?

Im mniej tym lepiej

W gorące dni ta zasada sprawdza się najlepiej. Ciężkie kolory opłaca się zastąpić lekkim, rozświetlającym twarz i podkreślającym opaleniznę makijażem. Zbyt duża ilość kosmetyków sprawi, że twarz będzie wyglądać sztucznie, kolory zaczną się rozmazywać i make-up spłynie w godzinach największego upału.

Zamiast obciążającego podkładu warto wybrać lekki, rozświetlający mus, który delikatnie zamaskuje niedoskonałości i sprawi, że cera nabierze blasku. Dodatkowo koniecznie wcześniej należy zastosować odpowiedni krem z wysokim filtrem UV. Zamiast używać cieni w pudrze wystarczy musnąć powieki cieniami w sztyfcie, obowiązkowo w ciepłych kolorach (brzoskwinia, beże, brązy). Szminka również nie wchodzi w grę – lepiej wykorzystać delikatny błyszczyk.

Pełny makijaż w pełnym słońcu

Kobiety, które nie odpuszczają pełnego makijażu nawet latem, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Jak zachować idealny wygląd przez cały dzień? Z pomocą przychodzą kosmetyki wodoodporne. Począwszy od podkładu, poprzez cienie do powiek i tusz, a na błyszczyku i kredce do oczu skończywszy – można kupić cały zestaw niezmywalnych kosmetyków.

Taki makijaż nie rozpłynie się pod wpływem żadnej temperatury, jest też idealnym rozwiązaniem dla pań, które chcą pięknie wyglądać na plaży, nawet po wyjściu z wody. Należy tylko pamiętać o zakupieniu specjalnego płynu do demakijażu wodoodpornego make-upu. W przeciwnym razie makijaż może się okazać jeszcze trwalszy, niż chciałyśmy.

Czego unikać latem?

 Każda z nas ma swój styl i lubi malować się według własnych upodobań. Mimo wszystko latem lepiej nie stosować pewnych makijażowych tricków. Warto unikać bardzo mocnych kolorów i makijażu typu smoky eyes. Ciężkie szminki mogą nie sprawdzić się w wysokich temperaturach, ale nie można też przesadzić z nadmiarem błyszczyka, ponieważ usta będą się kleić. Lepiej zrezygnować z podkładów, zwłaszcza kryjących. W czasie upału łatwo mogą zatkać pory, zanieczyścić skórę i na dodatek rozpłynąć się na twarzy.

Czy nasze Czytelniczki mają swoje sposoby na idealny makijaż w upalne, letnie dni? Podzielcie się z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *