szybki-makijaz

Przyzwyczaiłyśmy się do nakładania kosmetyków kolorowych za pomocą pacynek i pędzli. Co jednak począć,  gdy zapomniałyśmy spakować do wakacyjnej kosmetyczki stosowne akcesoria?  W naszym artykule podpowiadamy, jak wykonać makijaż bez pędzli.

Makijaż bez pędzli to nie tylko konieczność dla kobiet, które zapomniały zabrać ze sobą stosowne aplikatory, ale też świadomy wybór niektórych z nas.  Dlaczego niektóre z nich rezygnują z flap topa na rzecz własnych palców? Najczęściej podejmujemy taką decyzję ze względu na ograniczenia czasowe, wykonanie makijażu bez pędzli jest znacznie szybsze od make-upu uzyskanego z ich użyciem.  Zaoszczędzone w ten sposób minuty możesz przeznaczyć na przygotowanie zdrowego śniadania.

Makijaż bez pędzli zacznij od nałożenia korektora

Chcesz wykonać makijaż bez pędzli? Na początek przy pomocy palców nałóż korektor na miejsca wymagające korekty. Pamiętaj, że jego kolor należy dostosować do problemów, z którymi się zmagamy. Zielone korektory są nieocenione w tuszowaniu zaczerwienień, natomiast różowe pomogą ci ukryć zaczerwienienia.  Światowi wizażyści odradzają stosowanie kryjących podkładów, w zamian proponują punktowe maskowanie niedostatków urody.  Jeśli chcesz ukryć pryszcze, zwykły korektor może okazać się niewystarczający. Osobom dotkniętym trądzikiem z pomocą przychodzą kamuflaże. Charakteryzują się one wysokim stopniem krycia, niektóre z nich są w stanie ukryć nawet niechciany tatuaż. Warto jednak pamiętać, iż z kamuflażami nie należy przesadzać.  Ich nadużywanie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i zakończyć się zwiększonym wysypem niedoskonałości w postaci pryszczy i zaskórników.

makijaz-przy-uzyciu-palcow

Niektóre kobiety niechętnie sięgają po korektor, ponieważ ten wchodzi im w zmarszczki i tym samym bezlitośnie podkreśla oznaki starzenia.  Jeśli i ty zmagasz się z podobnym problemem, pomyśl nad zamianą kosmetyku na inny.  Prawdopodobnie potrzebujesz korektora charakteryzującego się lżejszą konsystencją.  Możesz też spróbować zmodyfikować konsystencję produktu, łącząc go z lekkim kremem pod oczy.  Tego typu eksperymentów nie warto jednak odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ często zdarza się, iż dwie emulsje nie najlepiej się ze sobą łączą, w rezultacie wytrąca się pigment.

Dlaczego warto rozprowadzać podkład przy pomocy palców?

Makijaż bez pędzli wiąże się również z nakładaniem podkładu przy pomocy palców. Wbrew pozorom nie jest to najgorsze rozwiązanie. Podkład pod wpływem ciepła dłoni lepiej się rozprowadza i stapia ze skórą twarzy. W rezultacie makijaż wygląda naturalnie i świeżo. Jeśli nie masz większych problemów z cerą, fluid możesz nakładać punktowo – na miejsca, która potrzebują korekty.  Twoim problemem są piegi i przebarwienia? Tradycyjny podkład zastąp kremem BB lub CC. Tego typu produkty charakteryzują się słabszym kryciem, ale na tyle dobrym, iż bez problemu powinnaś  zatuszować mankamenty urody.  Makijaż bez pędzli pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze. Gdy nakładasz podkład przy użyciu palców, zazwyczaj zużywasz go mniej.