Letnia angina

Niektóre osoby mają bardzo wrażliwe gardło. Wystarczy zjedzenie lodów w chłodniejszy dzień, by pojawiła się letnia angina. Jak sobie z nią poradzić?

Odwieczne problemy osób z nawracającą anginą

Angina to wyjątkowo dokuczliwa przypadłość. Niektóre osoby mają do niej predyspozycje. Jeśli od dziecka nie jesz rzeczy z lodówki, nie pijesz napojów z kostkami lodu ani żadnych napojów gazowanych, to prawdopodobnie angina jest twoją zmorą. Wbrew pozorom przypadłość nie znika po wycięciu migdałków. U wielu osób jest wtedy jeszcze gorzej, bo angina przeradza się w  katar ropny.

Letnia angina szczególnie dokuczliwa

Latem angina jest szczególnie dokuczliwa, bo jest gorąco, a ty czujesz się rozpalona. Na dodatek piecze cię gardło, nie umiesz spać po nocach.  Po pierwsze, musisz pójść do lekarza po antybiotyk. Angina to infekcja bakteryjna, najczęściej wywoływana przez gronkowce. Tylko antybiotyk może je zlikwidować.

Witamina C lewoskrętna

Polecamy też czystą witaminę C lewoskrętną. Wypita jednorazowo w dużej ilości działa lepiej od czosnku czy cebuli, a nie pozostawia po sobie przykrego zapachu. Jej smak jest jednak mało przyjemny, co warto mieć na uwadze.

Spray łagodzący obrzęk gardła

Chwilową ulgę przyniesie ci aerozol do gardła o działaniu przeciwbólowym i przeciwobrzękowym. Pamiętaj jednak o tym, aby ze względu na zawarte w nim substancje aktywne, nigdy nie stosować go dłużej niż 3 dni zalecane przez producenta.

Pij tylko ciepłe napoje

Jeśli masz anginę, pij ciepłe napoje. Możesz też przygotować sobie bardzo pikantną pizzę. Kapsaicyna zawarta w papryczkach chilli wykazuje aktywność przeciwwirusową i antybakteryjną. Papryczka chilli podobnie jak witamina C nie pozostawia po sobie przykrego zapachu.

Jeśli masz tendencję do opryszczki, już teraz sięgnij profilaktycznie po lek antywirusowy z acyklowirem. W ten sposób unikniesz powstania bąbla przy osłabieniu.