Leki na przeziębienie w saszetkach

Przeziębienie to choroba wirusowa, którą dość łatwo złapać, zwłaszcza jesienią i zimą. Leczenie w takim wypadku jest głównie objawowe. Możesz też zażywać leki przeciwwirusowe, które wspomagają układ immunologiczny w walce z wirusami przeziębienia. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się preparaty na przeziębienie w saszetkach. Jak działają i co zawierają?

Co to jest przeziębienie?

Przeziębienie jest wywoływane przez różnego rodzaju wirusy. Istnieje ponad 200 różnych rodzajów wirusów, które je powodują! Przeziębieniem najczęściej możesz zarazić się przez kontakt z innymi osobami zarażonymi lub przedmiotami należącymi do takiej osoby. Wirusy przenoszą się drogą kropelkową. Co ciekawe, dzieci chorują na przeziębienie znacznie częściej niż dorośli.

Choroba zwykle rozwija się powoli, a wszystkie jej objawy pojawiają się do kilku dni po zarażeniu. Do objawów przeziębienia należą m.in.: złe samopoczucie, ból gardła, cieknący z nosa katar, uczucie zatkanego nosa, kaszel, stan podgorączkowy.

Przeziębienie może trwać do tygodnia. Leczy się je zazwyczaj objawowo, bo układ immunologiczny sam zwalcza wirusy. Jednak w czasie choroby lekarze zalecają picie dużej ilości ciepłych płynów i przede wszystkim odpoczynek, żeby szybciej pokonać infekcję. Poza tym, oczywiście, warto sięgać po zalecane przez lekarzy preparaty, na przykład leki w saszetkach na przeziębienie.

Leki na przeziębienie w saszetkach − jak działają?

Leki na przeziębienie w saszetkach to zazwyczaj mieszkanka składników, które działają na większość objawów przeziębienia, takich jak stan podgorączkowy, ból gardła czy kaszel.

Są one popularne, ponieważ można je pić w formie gorącego napoju. Wystarczy, że rozpuścisz jedną saszetkę we wrzątku i wypijesz ją małymi łykami. Po kilkunastu minutach powinieneś już poczuć się nieco lepiej. Wszystko to dzięki zawartym w preparacie składnikom, które mogą zadziałać stymulująco na Twój organizm.

Jeżeli to Twoje dziecko choruje, możesz podać mu specjalne leki na przeziębienie dla dzieci w saszetkach. Są one odpowiednio skomponowane dla potrzeb młodego organizmu.

Leki na przeziębienie w saszetkach − co zawierają?

Leki na przeziębienie często zawierają w składzie paracetamol. Działa on przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest to lek, który w konkretnych, przepisanych dawkach może być stosowany także u dzieci. Innym lekiem przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym może być ibuprofen, który także może znajdować się w składzie leku w saszetkach.

Oprócz tego saszetki na przeziębienie mogą zawierać także: fenylefrynę (zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa), pseudoefedrynę (redukuje katar), feniraminę lub chlorfenaminę (leki przeciwhistaminowe także zwalczające katar), witaminę C (wzmacnia odporność), kwas acetylosalicylowy (działa przeciwzapalnie). Preparaty w saszetkach możesz znaleźć pod linkiem: https://drmax.pl/przeziebienie.

Jeżeli wybierasz leki na przeziębienie w saszetkach, możesz spodziewać się dość szybkiej poprawy swojego zdrowia, a to ze względu na cały koktajl substancji aktywnych, które przeciwdziałają stanowi zapalnemu gardła, gorączce i katarowi. Zawsze jednak przed przyjęciem takiego leku, a zwłaszcza przed podaniem go dziecku, skonsultuj się z lekarzem lub zapoznaj się z przepisanym na ulotce dawkowaniem i wszystkimi przeciwwskazaniami.