Felietony Najnowsze Styl życia

Łatwe życie singla

życie singla

Coraz więcej osób świadomie pozostaje singlami. Z punktu widzenia wielu kwestii, życie singla w Polsce jest łatwe. Jak żyją osoby nie pozostające w związkach? Czy nasza rzeczywistość ułatwia im codzienne funkcjonowanie?

Szukaj singla wśród Polaków

Ponoć Polacy są przywiązani do tradycji i wartości rodzinnych. Jednak na przestrzeni ostatnich lat, coraz więcej osób w różnym wieku nie zakłada rodzin i nie nawiązuje trwałych relacji z drugą osobą. Niektórzy są singlami z wyboru, innych losy tak się potoczyły, że ponownie zaczęli życie w pojedynkę i jak twierdzą, dobrze im z tym. Dziś łatwo znaleźć singla wśród Polaków. W dawnych czasach, kiedy Internet był czymś odległym niczym kosmos, ludzie łatwiej nawiązywali bezpośrednie znajomości. Obecnie możemy stwierdzić o pewnym paradoksie. Mimo tylu kanałów nowoczesnej komunikacji, trudno we współczesnym świecie znaleźć prawdziwą miłość. Niektórzy szukają jej przez całe życie, inni poddają się już na starcie. Mówi się, że będąc singlem żyje się łatwiej, być może lepiej. Dlaczego?

Łatwe życie singla

Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem, więc dużą grupę singli stanowią także osoby w podeszłym wieku. Według prognoz statystycznych, singli będzie przybywać coraz więcej. Wiele osób świadomie wybiera drogę życia w pojedynkę. Powodów jest mnóstwo. Jeden z nich to niezależność pod każdym względem. Zwłaszcza młodzi ludzie podążają za karierą i pieniądzem. Stawiają na rozwój osobisty, pną się coraz wyżej, osiągając konkretne cele zawodowe. Nie mają przy tym czasu na związki lub nie chcą mieć tego czasu. Mają zupełnie odmienny styl życia niż ich rodzice. A takie życie w pełni im odpowiada, są z niego zadowoleni. Właśnie single najczęściej podróżują i oddają się wszelkim przyjemnościom. Jadają na mieście, bo prościej iść do restauracji, niż gotować dla jednej osoby. Nie odmawiają sobie żadnych przyjemności, inwestują w siebie, bo to oni jako jednostka są najważniejsi. Żyjąc samotnie skupiają się na sobie, więc zarobione pieniądze wydaja na siebie. Proste i zupełnie oczywiste. Typowy singiel jest więc idealnym klientem. On zostawi w danym sklepie najwięcej pieniędzy spośród wszystkich grup społecznych. Rodzina musi dbać o wspólne dobro, a singiel tylko o siebie. Osoby żyjące w ten sposób znacznie częściej odwiedzają kina i teatry, korzystają z miejskich rozrywek i licznych atrakcji. W końcu warto umilać sobie wolny czas. Jak odnoszą się do takiego klienta wszelkie jednostki i miejsca?

Perfekcyjny klient

Singiel to klient idealny. Niektórzy, zwłaszcza mieszkańcy wielkich miast regularnie wręcz jadają poza domem, bywają w pubach, siłowniach i innych, podobnych miejscach. Dlatego przedsiębiorcy chętnie przygotowują oferty dla singli. W biurach podróży pojawia się coraz więcej wycieczek dedykowanych dla singli, gdzie istniej okazja poznania innych osób samotnych. Banki czy ubezpieczalnie również zacierają ręce, ponieważ wszelkiego rodzaju ubezpieczenia i oferty bankowe bywają dla singli bardzo atrakcyjne. Single lubią spontaniczne życie, więc łatwo i szybko podejmują decyzję o zagranicznej wycieczce czy zakupie drogiej rzeczy. singlaW zachodnich krajach istnieją firmy, które specjalizują się we wsparciu singli, którzy mogą liczyć na pomoc w czasie choroby czy innych sytuacji, także tych codziennych. Być może to kierunek dla przedsiębiorców także w naszym państwie. Skoro singli przybywa, może warto inwestować także w indywidualnego i otwartego klienta. Każdy z nas ma wiele potrzeb, które napędzają cały rynek. Być może życie singla jest łatwe, ale z pewnością nie dla wszystkich. Podanie szklanki wody przez wynajętego pracownika czy ukochaną osobę? Twój wybór. Możemy długo się nad nim rozwodzić, ale jedno jest pewne, nikt nie powinien nam go narzucać.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Tess

5 lat temu

Kiedyś myślałam, że osoba bez pary jest samotna. Teraz wiem, że samotne są osoby także w związkach. Dlatego już nie oceniam. Ja życia bez rodziny nie chciałabym. Każdy jest inny.

Aneczka2015

5 lat temu

Kazdy z nas ma wolną wole imoże samodzielnie wybrać taki styl zycia jaki mu pasuje 🙂

pati25

5 lat temu

Życie singla jest łatwiejsze i daje wiele przyjemności.Można robić co się chce i kiedy mamy na to chęć.Nie ma się żadnych obowiązków rodzinnych ani troski o dzieci czy męża.A pieniądze mogą wydawać na siebie,na swoje przyjemności 🙂

Mindi

5 lat temu

Każdy ma prawo żyć tak jak lubi. Cieszę się, że kobiety coraz częściej potrafią wybrać swoją drogę życia i czują się szczęśliwe 🙂

Emilly27k

5 lat temu

Owszem są plusy i minusy bycia singielką. Brakuje osoby do przytulania się kiedy dzień nie będzie korzystny. Liczę,że niedługo zmieni się to. Chwila na którą czekam uszczęśliwi mnie i moją miłość. Pojawią się pytania kiedy wyjdę za mąż. Unikam odpowiedzi na to pytanie. Mówiąc,że przyjdzie na to odpowiednia chwila.

linea

5 lat temu

Jest bardzo wiele plusów bycia singlem. Przede wszystkim po powrocie do domu po pracy można robić co się chce. Można wyjśż ze znajomymi na miasto, oddawać się swoim pasjom, poleniuchować przed telewizorem. Nikt nie powie nam, że czeka na obiad rozsiadając się wygodnie na kanapie z pilotem w ręku.

Danusiate

5 lat temu

Moje obie córki wybrały życie singielek i są szczęśliwymi, świadomymi i spełnionymi kobietami. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach, kiedy ktoś nie chce być sam – to znalezienie partnera jest znacznie łatwiejsze, dzięki sieci internet i licznym portalom.

Zostaw komentarz