Lakiery do paznokci. Stwórz swój zestaw do wykonywania manicure
pixabay

Stwierdzenie, że zadbane dłonie są wizytówką kobiety nic nie traci na aktualności. Czerwony lakier na paznokciach jest akcentem przyciągającym wzrok i dodającym elegancji. Jednak, żeby osiągnąć pożądany efekt, trzeba w to włożyć trochę wysiłku. Na szczęście minęły już czasy, gdy trzeba było z niecierpliwością czekać, aż świeżo nałożony lakier wyschnie. Wymagało to czasem nawet kilkunastu minut zachowania ostrożności i uważania, aby nie dotknąć czegoś, co naruszy nałożoną powłokę. Szybkoschnące lakiery rozwiązują ten problem.

O swoje dłonie możesz zadbać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w zaciszu swojego domu. Co będzie Ci do tego potrzebne? Z pewnością nieco wiedzy oraz kilka akcesoriów, a także kosmetyków. 

Szybkoschnące lakiery, pilniczki, waciki. Co jest niezbędne do tego, aby pomalować paznokcie?

Nakładasz lakier i już — gotowe! Zaraz, zaraz, to nie jest aż tak proste. Jeśli choć raz byłaś na zabiegu manicure w gabinecie kosmetycznym z pewnością wiesz, że samo przygotowanie paznokci wymaga przygotowania płytki oraz opracowania skórek. Piękny manicure to zatem nie tylko idealnie nałożony lakier do paznokci. 

Dobrze jest zacząć pielęgnację dłoni od wykonania peelingu i delikatnego masażu. Etap ten przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, usuwa martwe komórki naskórka oraz sprawia, że inne produkty będą lepiej się wchłaniać. Teraz czas na pozbycie się narastających skórek oraz zgrubień wokół paznokci. Można to zrobić na kilka sposobów: odsuwając, wycinając lub ścierając powierzchnię. Nawet delikatne paznokcie mogą mieć wokół różne fragmenty skóry, które psują efekt lepiej jest je zatem usunąć. 

Żeby nie zrobić sobie krzywdy, dobrze jest użyć wcześniej czegoś zmiękczającego. Pomocny będzie preparat, który sprawi, że często wystarczy samo odsunięcie narastających na płytkę fragmentów. 

Po tym najwyższy czas, aby nadać paznokciom kształt. Piłowanie płytki może dotyczyć zarówno całej powierzchni, jak i tylko brzegów. Paznokcie mogą mieć kształt:

  • zaokrąglony;
  • migdał;
  • szpic;
  • kwadrat;
  • kwadrat z lekko zaokrąglonymi krawędziami.

Moda w zakresie manicure zmienia się co sezon. Raz nosi się dłuższe i bardziej ostro zakończone paznokcie, innym razem królują naturalne i krótko ścięte. Jednak wymienione wyżej kształty zawsze znajdą swoich zwolenników. Wybierz ten, który lubisz najbardziej i spiłuj w te sposób swoją płytkę. Jeśli masz problem z pojawiającymi się zmianami możesz zabezpieczyć się przed ich rozprzestrzenieniem stosując lakier na grzybicę paznokci. Masz wtedy gwarancję, że bakterie nie będą się roznosić na inne obszary.

Jak malować paznokcie, aby lakier dobrze trzymał się płytki?

Lakiery do paznokci nakłada się zawsze na odtłuszczoną i przygotowaną płytkę. Ich przyczepność zwiększy się, jeśli pomalujesz każdy z paznokci bazą. Base coat, bo tak nazywa się ten preparat sprawia, że emalia pozostaje lśniąca i nie odpryskuje przez wiele dni. Możesz zdecydować się na klasyczne lakiery lub postawić na trwałe lakiery hybrydowe indigo. Ten drugi typ jest o wiele trwalszy, ale wymaga tego, aby dokładnie przygotować płytkę paznokcia przed jego nałożeniem. Trzeba będzie ją dobrze zmatowić i odtłuścić. Po nałożeniu kolorowego lakieru konieczne jest jego utwardzenie w lampie UV.

Inaczej wygląda też samo ściąganie emalii. Żeby to zrobić, trzeba zetrzeć z wierzchnią warstwę lakieru, po czym resztę usunąć za pomocą acetonu. Tylko on jest w stanie całkowicie rozpuścić trwały lakier. Trzeba jednak robić to bardzo ostrożnie, aby nie zniszczyć płytki. Najlepiej jest robić to etapami i sprawdzać, czy lakier dobrze odchodzi. 

Najmodniejsze zdobienia paznokci na zimę i okres świąteczny

Matowe, błyszczące, z brokatem. Różne rodzaje lakierów oraz ich wykończeń potrafią przyprawić o mały zawrót głowy. Każda z kobiet ma swoje preferencje w tym, co lubi nosić na swoich paznokciach. Dla jednym będzie to ponadczasowy frencz manicure, czyli jasna płytka z białą końcówką. Dla innych najczęstszy wybór to pastele lub wręcz przeciwnie energetyczny neonowy kolor. 

Wybór stylizacji jest też często związany z panującą porą roku oraz obchodzonymi wtedy świętami. Zimą panie wybierają najczęściej ciemniejsze kolory. Czerwony, czarny, granat goszczą na paznokciach zdecydowanie częściej niż wiosną i latem. To także czas, gdy więcej kobiet decyduje się na błyszczące, brokatowe elementy. Popularne są również tematyczne zdobienia takie jak gwiazdki, śnieżynki lub inne elementy kojarzące się z tą porą roku. 

Od lat prawdziwym hitem zimy jest tzw. sweterek. Polega on na tym, że na jednokolorowy lakier nakłada się wypukłe elementy w tym samym odcieniu. Powstaje w ten sposób wzór przypominający warkocze na swetrze. Czy może być coś, co bardziej kojarzy się z zimową porą? Taki ornament może być namalowany na pojedynczym paznokciu jako akcent lub zostać odtworzony na każdym palcu. 

A Ty jakie zimowe zdobienia lubisz najbardziej? Wolisz jednokolorowe, krótkie paznokcie, czy raczej preferujesz mocno zdobiony manicure?