Kwas hialuronowy, mimo swojej nazwy, bynajmniej nie powinien być z typowym kwasem kojarzony. Nie ma on właściwości żrących względem ludzkiego ciała. Wręcz przeciwnie, coraz częściej mówi się o jego zbawiennym wpływie w walce z efektami starzenia. Kwas hialuronowy nie tylko przywraca jędrność skórze, ale także regeneruje tkanki, np. stawów.

Obok kolagenu kwas hialuronowy jest jednym z najważniejszych składników naszej skóry. Jego zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu zapewnia nam ochronę przed wysuszeniem, wygładzenie naskórka oraz odpowiada za funkcję ochronną skóry.

Niestety, z wiekiem kwasu hialuronowego w ciele człowieka jest coraz mniej, dlatego wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje zabiegi, mające na celu uzupełnić jego poziom. Służy to przede wszystkim opóźnieniu efektów starzenia, coraz częściej jednak badacze substancji zwracają uwagę na jej pozytywny wpływ nie tylko na urodę, ale także na dojrzalakobieta.pl.

Zniszczone stawy to bardzo powszechna dolegliwość, związana z wiekiem, wysiłkiem fizycznym czy otyłością. Jakie mogą być jej efekty? Jeśli nie dbaliśmy dostatecznie o nasze stawy, grozi nam m.in. zwyrodnienie stawów oraz reumatyzm – choroba, której wyleczyć nie sposób. Jednym ze sposobów na regenerację stawów jest aplikacja kwasu hialuronowego. Drogi jego podawania mogą być naprawdę różne.
Oto najpopularniejsze:

Suplementacja diety

Na rynku od jakiegoś czasu można zakupić suplementy z kwasem hialuronowym. Poleca się je szczególnie sportowcom i seniorom, którym chwila słabości organizmu może grozić trwałym urazem. Kwas hialuronowy tymczasem nawilża i odżywia chrząstkę stawową, dzięki czemu poprawia jej ruchomość. Ma on też właściwości przeciwzapalne.