Odkąd dowiedziałaś się, ze cierpisz na NTM twój cały świat legł w gruzach. Ciężko było ci się z tym pogodzić, jednak nie dawałaś za wygraną i po kilku miesiącach oswoiłaś się z ta myślą.

Postanowiłaś więc sumiennie ćwiczyć mięśnie Kegla i stosować się do wszystkich zaleceń lekarskich. Okazało się jednak, że wykonywane od kilku tygodni ćwiczenia, wcale nie przyniosły spektakularnej poprawy.

Budowa kulek

Są to dwie kulki połączone ze sobą sznureczkiem. W ich wnętrzu znajdują się jeszcze jedne – mniejsze, które powodują niewielkie drgania i wibracje. Właśnie one zmuszają mięśnie pochwy do intensywnej pracy mięśni przypominającej trening. U większości kobiet podczas chodzenia, biegania, czy też tańczenia silniejsze wibracje wywołują ogromną przyjemność nierzadko doprowadzając panie do orgazmu.

Sposób używania

Codzienne korzystanie z kulek jest bardzo łatwe, wystarczy odpowiednio się rozluźnić i wsadzić je do pochwy. Przypomina do aplikację tamponu. Ważne aby przed i po użyciu za każdym razem umyć je ciepłą wodą z dodatkiem mydła a najlepiej – używać specjalnego płynu do dezynfekcji. Obawiasz się, że kulki mogą utknąć w twojej pochwie? Zupełnie niepotrzebnie. Posiadają one dodatkowy, dłuższy sznureczek dzięki któremu jednym sprawnym ruchem możemy się ich pozbyć.

Noszenie kulek gejszy jest polecane przez lekarzy ginekologów i urologów, którzy potwierdzają ich korzystny wpływ nie tylko na polepszenie jakości życia seksualnego, ale również pozytywny wpływ na problemy natury kobiecej. Może warto więc porzucić uprzedzenia? Regularne noszenie kulek wzmacnia mięśnie Kegla, dlatego też są one tak bardzo pomocne przy nietrzymaniu moczu, dlatego są one polecane przez ginekologów i urologów.

Przeznaczenie

Kulki są polecane kobietom w każdym wieku zarówno w celu prowadzenia działań profilaktycznych oraz takich, które przyspieszą proces powrotu do zdrowia w przypadku choroby. W szczególności jednak polecane są paniom w okresie okołomenopauzalnym oraz tym, prowadzącym siedzący tryb życia, ponieważ pogarsza on kondycję mięśni Kegla.

Odpowiedni dobór kulek

Na rynku dostępne są na chwilę obecną dwa rodzaje kulek: pojedyncze oraz podwójne. Te pierwsze polecane są kobietom poczatkującym, tym których dotyczy problem tyłozgięcia macicy oraz o drobnej posturze. Kulki podwójne przeznaczone są dla wszystkich pań. Początkowo można mieć problem z ich założeniem, jednak wystarczy odpowiednie rozluźnienie się oraz kilkukrotna praktyka, by aplikacja wychodziła nam sprawnie i szybko.

Najlepiej jeśli jednak z kulek dotyka szyjki macicy, za s druga jest podtrzymywana przez mięśnie Kegla. To teoretycznie najlepsze ułożenie, które przynosi najlepsze efekty.

Natalia Herzog