premiery książkowe

Przyszedł upragniony, piękny maj, a wraz z nim dość sporo zapowiedzi czytelniczych. Książkowe premiery na maj to mnóstwo tytułów, z których postanowiliśmy wybrać te najbardziej interesujące. Co warto przeczytać?

W cieniu magnolii – Anna Płowiec

Miłość sprzed lat może powrócić niespodziewanie. Taką historię przedstawia nam Anna Płowiec, w swojej debiutanckiej powieści – W cieniu magnolii. Poznajemy w niej Alicję, która jest dojrzałą kobietą, ma dorosłą, studiującą córkę. Pewnego dnia, w progu jej mieszkania pojawia się tajemniczy mężczyzna z przeszłości. Powracamy więc do lat młodości, pełnych perypetii miłosnych Alicji. Powieść niesamowicie wciąga czytelnika, który ma nieodparte wrażenie, że jest częścią tej emocjonalnej historii. Miłośnicy romantycznych opowieści z życia wziętych będą zachwyceni książką.

Serce w skowronkach – Magdalena Kordel

Pora na kontynuację powieści Serce z piernika Magdaleny Kordel. Wracamy do zawiłej historii Klementyny, Agaty i innych bohaterów. Czytelnicy, którzy pamiętają przeprowadzkę i marzenia o cukierni, będą mogli przekonać się, czy się spełniły. Klementy znów stanie przed poważnymi dylematami. Babka Agata będzie za czymś mocno tęsknić, a Dobrochna ponownie zaskakiwać będzie milionem pytań i swoim humorem. Nie zabraknie także serdecznej Imki oraz miłości. Ale to pozostawiamy tym, którzy sięgną po Serce w skowronkach.

Zerwa – Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz, czyli jeden z najpopularniejszych pisarzy w naszym kraju nie ustaje w pracy i w maju również zaprezentuje nową książkę. Zerwa to powrót do cyklu o komisarzu Froście. Wracamy w góry, gdzie Wiktor Frost budzi się w szpitalu. Na słupku granicznym w górach znaleziono zwłoki mężczyzny. Rozpoczyna się więc śledztwo. Kto okaże się mordercą? Dlaczego komisarz znalazł się w szpitalu? Odpowiedzi z pewnością udzieli czytelnikom spragnionym wrażeń nowa powieść Remigiusza Mroza.

Wszystkie pory uczuć. Lato – Magdalena Majcher

premiery książkowe na majMiłośnicy cyklu Wszystkie pory uczuć z pewnością nie mogą doczekać się kolejnej i zarazem ostatniej części. Autorka pochyla się nad macierzyństwem. Joasia i Maciek zostają rodzicami, ale los ich nie oszczędza. Ponownie czytelnik zetknie się z trudnymi tematami i wieloma emocjami, które pojawiają się w naszym życiu. Magdalena Majcher pokazuje całą paletę uczuć, tym razem w wersji letniej. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę książkę, jak i po poprzednie części uczuciowego cyklu.

Katarzyna Antos