konturowanie krok po kroku

Modę na konturowanie twarzy rozpropagowała Kim Kardashian. Obecnie to jeden z najgorętszych trendów w makijażu. Stosują go wizażyści na całym świecie. Konturowanie krok po kroku wcale nie jest takie trudne. Jak wymodelować rysy twarzy?

Konturowanie twarzy

Pod tajemniczą nazwą kryje się modelowanie rysów twarzy, które pozwala na podkreślenie jej piękna. Konturowanie umożliwia wyszczuplenie i uwydatnienie tego, co chcemy pokazać. Nie musimy korzystać z usług chirurga plastycznego, by optycznie pomniejszyć nos czy podkreślić kości policzkowe. Wystarczą odpowiednie kosmetyki i umiejętność konturowania, którego szybko możemy się nauczyć. Dzięki temu będziemy mogły wykonać perfekcyjny makijaż.

Konturowanie krok po kroku

Konturowanie wymaga wprawy, ale wbrew pozorom nie jest trudne. Niczym profesjonalni wizażyści, możemy zupełnie odmienić wygląd naszej twarzy. Modelowanie polega na nakładania w odpowiednich partiach twarzy, różnych odcieni podkładów czy bronzerów. W tym celu używa się także rozświetlaczy, które nadają cerze blasku. W kilka minut możemy wymodelować twarz, podkreślając konkretne jej partie. Technika jest bardzo często wykorzystywana przy sesjach zdjęciowych, ale z powodzeniem spełni rolę podstawy codziennego czy wieczorowego makijażu, który ma wyglądać nienagannie.

Aby odpowiednio wykonturować twarz musimy przy linii włosów nałożyć ciemniejszy podkład, a tuż nad brwiami jaśniejszy. Kości policzkowe to element twarzy, który w łatwy sposób możemy podkreślić, nakładając ciemny i jasny puder na ich linii. Wzdłuż żuchwy aplikujemy ciemne tony, co da efekt szczuplejszej twarzy. Poniżej linii ust wystarczy nałożyć niewielką ilość jasnego podkładu, co wymodeluje owal twarzy. Nos to jeden z najbardziej problematycznych elementów twarzy. Kobiety często narzekają na jego kształt i wielkość, co także możemy poprawić za pomocą konturowania. Po bokach nakładamy ciemny podkład a na grzbiet nosa jasny, co automatycznie go zmniejszy i wyszczupli. Zgrabny nos wcale nie musi być dziełem skalpela. Całość dopełnia rozświetlacz, który w odpowiednich miejscach sprawi, że będziemy wyglądać świeżo i młodo. Ważne jest spojrzenie, ponieważ to oczy nadają mu charakteru. By to podkreślić, w wewnętrznym kąciku oka nakładamy odrobinę kosmetyku rozświetlającego. Tutaj sprawdzą się te, w formie praktycznej kredki. To samo czynimy tuż pod linią brwi. Nie przesadzajmy jednak z ilością produktu. Rozświetlacz sypki lub w kamieniu nakładamy także nad kośćmi policzkowymi. Lekkie muśnięcie doda cerze niepowtarzalnego blasku. Jeśli chcemy odrobinę powiększyć usta, nałóżmy rozświetlacz nad łukiem kupidyna.

Kosmetyki i akcesoria do konturowania

kosmetykiDo konturowania potrzebne będą kosmetyki, których nie brakuje na rynku. Doskonale sprawdzą się różne odcienie podkładów czy bronzerów. W sklepach znajdziemy nawet specjalne paletki do konturowania twarzy, które ułatwiają jej wymodelowanie. W jednym kosmetyku otrzymujemy kilka produktów. Rozświetlacz to także obowiązkowy produkt. Dobierzmy więc taki, który sprawdzi się przy naszej cerze. Letnią opaleniznę podkreśli kosmetyk ze złotymi drobinkami. Kosmetyki możemy aplikować za pomocą pędzli lub gąbki. Wszystko zależy od tego, jakie akcesoria preferujemy. W drogeriach znajdziemy pędzle do konturowania twarzy, które ułatwią nam zadanie. Konturować możemy na sucho jak i na mokro. W obydwu przypadkach efekt będzie zachwycający, więc warto wypróbować różnych technik i wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada.

Katarzyna Antos