Najnowsze Styl życia

Co oznaczają hotelowe gwiazdki?

hotelowe gwiazdki

Hotele używają pewnej klasyfikacji, która pozwala odróżnić średnie miejsce, od tego w pełni luksusowego. Co oznaczają hotelowe gwiazdki?

Hotelowe gwiazdki

Nie bez powodu hotele umieszczają na elewacji budynków gwiazdki. Oznaczają one poziom usług. Im większa ilość gwiazdek, tym lepsze usługi. Klasyfikacja w formie gwiazdek to wyznacznik hotelowych standardów, choć nie ma dokumentów, które je potwierdzają. Ilość gwiazdek nieco różni się, jeśli chodzi o oczekiwania, co do państw. Jadąc do państwa afrykańskich czy arabskich, pięciogwiazdkowy hotel może być średniej jakości, przy czym w Polsce powinniśmy liczyć na pełen luksus. Co oznaczają hotelowe gwiazdki?

1 gwiazdka

Ilość gwiazdek informuje nas o usługach. W hotelu z jedną gwiazdką nie mamy co liczyć na SPA i tego typu przyjemności. To najniższy standard w branży hotelarskiej. Hotele tego typu oferują podstawowe elementy wyposażenia typu łóżko i szafka nocna. Łazienka zwykle jest wspólna i mieści się na korytarzu.

2 gwiazdki

Taki hotel nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Jedyną widoczną różnicą jest metraż pokoju, który powinien wynosić o kilka metrów więcej, niż w 1-gwiazdkowym hotelu. Dwie gwiazdki to podobny standard, więc w pokoju także znajdziemy najpotrzebniejsze przedmioty.

3 gwiazdki

Hotel posiadający 3 gwiazdki reprezentuje podwyższony standard. W takim miejscu podróżny z pewnością poczuje się komfortowo. Hotele trzygwiazdkowe oferują nie tylko miejsce do spania, ale także sprzęt elektroniczny typu telewizor, radio, telefon, akcesoria piśmiennicze, mini barek czy kosmetyki. Łazienki znajdują się w pokojach gości. W takim hotelu znajdziemy także restaurację czy lobby połączone z barem. Śniadanie jest zwykle wliczone w cenę pobytu.

4 gwiazdki

W hotelach tego typu, oprócz podstawowych usług i wyposażenia,możemy liczyć na różnego rodzaju udogodnienia. W budynkach powyżej 2 pięter będzie winda. Klimatyzacja musi działać na terenie całego obiektu oraz w hotelowych pokojach. Oprócz restauracji i baru, w ofercie nie powinna zabraknąć przynajmniej dwóch usług typu sauna, basen, siłownia czy SPA. Goście mają możliwość skorzystania z dodatkowych usług, takich jak czyszczenie odzieży czy zamówienie kwiatów. Taki hotel wyróżnia się profesjonalną obsługą.

5 gwiazdek

W Polsce 5 gwiazdek to najwyższy standard hotelowy. Wybierając się do takiego hotelu,możemy liczyć na pełni profesjonalną obsługę. Klimatyzacja, restauracje, siłownie i SPA to podstawowe elementy. Pięć gwiazdek oznacza room service, dostęp do basenu czy wszelkich sal dla gości. Obiekt zapewnia dostęp do Internetu oraz wszelkich udogodnień. Pokoje w takim hotelu muszą spełniać określone normy wielkości.

hotelowe gwiazdkiHotelowe standardy różnią się ze względu na dane obiekty, więc najlepiej sprawdzić wcześniej oferowane usługi, by nie zostać niemile zaskoczonym podczas pobytu. W niektórych państwach europejskich, nie ma obowiązku oznaczanie hoteli gwiazdkami, więc podróżując, nie bądźmy zdziwieni, jeśli takowych gwiazdek nie odnajdziemy.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *