Za nami Sylwester, ale przed nami cały Karnawał! W tym roku ostatnia zabawa karnawału przypada dopiero 1 marca 2014 roku, a Ostatki 4 marca, tak więc mamy wiele okazji na imprezy, bale i przyjęcia.

Jeśli jednak mamy ochotę i możliwość przeżyć coś naprawdę ekscytującego, to wybierzmy się na któryś z najbardziej znanych światowych karnawałów. Dobra zabawa i niesamowite przeżycia gwarantowane!

Karnawał na świecie

Karnawał wywodzi się z kultów agrarnych i kultów młodości i jest ściśle związany z tańcami. Z tego też powodu współczesne imprezy karnawałowe to czas zabawy, śmiechów i tańców. Podczas Karnawału mamy okazję się pobawić, a mieszkańcy niektórych części świata robią to naprawdę po mistrzowsku.

Brazylia – Rio de Janeiro

Tu właśnie odbywa się najsłynniejszy karnawał na całym świecie. Główną atrakcją są parady samby na tzw. sambodromie. W kolejnych dniach karnawału sambę tańczą mistrzowie, szkoły tańca, a także dzieci. Oczywiście w tym mieście odbywają się jednocześnie i wystawne bale w bardzo drogich hotelach, ale także i koncerty czy uliczne zabawy.

Włochy – Wenecja

Najsłynniejszy, europejski karnawał odbywa się w Wenecji. kojarzy on się nam głównie z tradycyjnymi maskami. Maski, obok balowego stroju, są obowiązkowym wyposażeniem każdego uczestnika. W mieście odbywają się liczne i huczne imprezy, zarówno w drogich hotelach, restauracjach czy salach koncertowych, ale nawet i w kościołach. Każdego roku odbywa się m.in. bal czekoladowy na placu św. Marka. Organizatorzy idą jednak z duchem czasu i organizują imprezy według współczesnych motywów, np. bal erotyczny, którego pomysł oparty jest na książce „50 twarzy Greya”. Starożytna sentencja „Raz w roku dozwolone jest wariować” przyświeca uczestnikom i można rzec, że wszyscy biorący udział w zabawie się do tego stosują.