Najnowsze Rodzina W związku

Jakim kobietom oświadczają się faceci?

jakim kobietom oświadczają się faceci

Oświadczyny to dla wielu kobiet długo wyczekiwany moment. Deklaracja, zapowiedź zmian, w końcu to poważna decyzja, niełatwa zwłaszcza dla mężczyzn. Panowie muszą być pewni, jeśli rzeczywiście chcą wykonać taki krok. Jakim kobietom oświadczają się faceci?

Oświadczyny – ważna decyzja

Zadanie tego jednego z najtrudniejszych pytań wymaga odwagi. Nie każdy facet decyduje się oświadczyć swojej partnerce, nawet jeśli jest z nią w długoletnim związku. To już sprawa indywidualna pomiędzy dwojgiem ludzi. Oświadczyny to bez wątpienia ważna decyzja, czasem na całe życie, tak przynajmniej myślimy, jednak nie zawsze nasze oczekiwania idą w parze z rzeczywistością. Skupmy się jednak na pozytywnej stronie. Mężczyzna, który w pełni świadomie oświadcza się kobiecie, planuje z nią wspólne życie. Ich przyszłość stoi pod znakiem MY. Zadanie tego szczególnego pytania to dla faceta ogromna mieszanka emocji, dlatego panowie niekiedy tak długo przymierzają się do realizacji planu. Jego kluczem jest oczywiście odpowiedź wybranki, a ta ka wiemy może paść różna. Nie zawsze pada wyczekiwane TAK, wraz z falą radości i wzruszenia. Jeśli jednak mężczyzna ma je usłyszeć, grunt, żeby padło na właściwą kobietę – kobietę jego życia. Jaka powinna być wymarzona partnerka? Jakim kobietom oświadczają się faceci?

Kura domowa? Zapomnij! Mamy inne czasy i inne wymagania

Czy facet szuka kury domowej? Na pewno znajdą się tacy delikwenci, którzy zgodnie z zaściankowym myśleniem, umieściliby kobietę w kuchni. Niech zajmuje się gotowaniem i sprzątaniem, w końcu facet oczekuje pysznego obiadku i kapci tuż pod drzwiami. Współczesny facet doskonale wie, że era żon, które przykładnie zajmowały się wyłącznie domem dawno minęła. Dzisiejsza kobieta jest niezależna, chce pracować, w czym nie przeszkadzają jej dzieci czy obowiązki domowe. Taka kobieta potrafi zająć się mężem, domem, dosłownie wszystkim. Facet obejrzy z nią film, wyjdzie na spacer, pożartuje czy pójdzie na rodzinną imprezę. Kobieta ma być dla niego partnerką. W takim związku mężczyzna jak i kobieta mogą liczyć na wzajemne wsparcie.

Troska w słowach i gestach

Mężczyźni nie są wylewni, jeśli chodzi o uczucia. Być może nie słyszymy od nich tyle ciepłych słów, ile byśmy chciały, ale dla nich ważniejsze są czyny. Tego także oczekują od przyszłych żon. Partnerka powinna troszczyć się o mężczyznę, wspierać go dobrym słowem, chwalić kiedy trzeba. Drobne gesty zawsze zostają docenione. Przygotowany obiad, wyprasowana koszula czy inna mała niespodzianka to elementy relacji, które nie pozostają bez znaczenia. W takich chwilach facet widzi, że drugiej stronie zależy. Poczucie, że jest się kimś ważnym dla ukochanej osoby to coś pięknego, co pragnie się utrzymać, a oświadczyny na pewno będą tego dowodem.

Niekończące się rozmowy

Dialog to magiczny klucz w każdej relacji. Im więcej rozmawiamy z drugą osobą, tym bardziej ją poznajemy. Rozmowy pozwalają na śledzenie tego, co się u nas dzieje, na uczestniczenie w życiu, nawet gdy dzielą nas kilometry. Kobieta, która chętnie rozmawia z facetem, na każdy temat, jest materiałem na głębszą relację. Pewność, że możemy liczyć na kogoś, zadzwonić nawet w środku nocy, by tylko usłyszeć jej głos to znak, że łączy nas coś więcej niż tylko przelotna znajomość. Rozmową możemy budować trwały związek. Otwartość, łatwość w nawiązywaniu kontaktu i przede wszystkim nieuciekanie przed nim, to bardzo ważne cechy. Wyobraźmy sobie relację z osobą, z którą nie potrafimy się dogadać, nie ma dla niej przyszłości. Więc jeśli pomiędzy dwojgiem jest mocna nić porozumienia, warto to rozwijać.

Atrakcyjność nie tylko fizyczna

oświadczynyWygląd jest ważny, nie ma się co oszukiwać, ale po krótki czasie może okazać się, że piękna blondynka ma pstro w głowie. Dlatego facet szuka kobiety, która będzie dla niego atrakcyjna także pod względem intelektualnym. Ciekawa osobowość, z pasją jest w oczach mężczyzny bardziej atrakcyjna niż kobieta, która nie ma żadnych ambicji i zainteresowań. Warto czytać, mieć swoje pasje i prowadzić ciekawe życie. Z taką kobietą żaden facet nie będzie się nudził.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Emilly27k

4 lata temu

Odpowiedź jest prosta oświadczają się kobietom takim, które uważają,że kochają i będą szczęśliwi, ale zanim to zrobią muszą je dobrze poznać. Właściwie poznajemy przez całe życie:)

  linea

  4 lata temu

  Ale czasami decyzję o ślubie podejmujemy zbyt pochopnie, a potem okazuje się że jednak nie znamy aż tak dobrze drugiej osoby. Mój znajomy gra na weselach i chociażby w tym roku mieli odwołanych kilka wesel właśnie z powodu nieporozumień pomiędzy młodą parą.

pati25

4 lata temu

Mężczyźni oświadczają się kobietom,które kochają.I są pewni,że z tą kobietą chcą założyć rodzinę,mieć dzieci i z nią chcą spędzić resztę życia

Mindi

4 lata temu

Myślę, że mężczyźni oświadczają się kobietom, w których się zakochują 🙂 Warto dbać o siebie i mieć hobby ale najważniejsze aby być sobą. Nie czekajcie na miłość, ona sama przyjdzie. Ja nie żyłabym z mężczyzną i nie planowałabym przyszłości, rodziny, z kimś, kto nie dąży do trwałego związku. To mężczyźnie musi zależeć i musi zabiegać o ślub ale musi mieć o co walczyć a nie mieć podane to co chce.

linea

4 lata temu

Hmmm czytam, mam swoje pasje, myślę że jestem inteligentna 😉
Bardzo dużo rozmawiam ze swoim mężczyzną, wspieram go, dbam o niego, ale nie robię wszystkiego za niego. Mężczyzna też ma ręce i nogi. Pomaga mi w obowiązkach domowych.
Ale to działa w obie strony, on dba również o mnie i traktuje mnie jak księżniczkę. Wie że podobam się innym mężczyznom i że nie miałabym problemu ze znalezieniem jego następcy 😉
Dlatego też nie zamierza wypuścić mnie ze swojego życia.
Tylko, że wspólne życie to niekoniecznie oświadczyny i ślub. W dzisiejszych czasach można żyć razem bez ślubu i ciągle o siebie zabiegać, dbać o wspólne szczęście…

  ewalub

  4 lata temu

  Znak kilka par, które są ze sobą już bardzo długo i widać, że się kochają, a jednak nie myślą o ślubie. Chyba nie każdy potrzebuje złotego krążka na palcu aby czuć się szczęśliwym i spełnionym w związku.

   linea

   4 lata temu

   Znam parę która była ze sobą kilkanaście lat i było wszystko super. Kochali się, byli szczęśliwi. Dziewczynie zamarzył się nagle ślub. Namówiła chłopaka, chociaż on nie chciał. Ona stwierdziła, że woli być rozwódką niż stara panną.
   (chociaż ja uważam, że teraz już nie ma takiego określenia jak stara panna, tym bardziej, że przecież nie była sama tylko w związku)
   Po dwóch latach wzięli rozwód, wszystko się rozsypało…. wykrakała sobie tą rozwódkę 🙂

Zostaw komentarz