Najnowsze Poradniki Styl życia

Jak zaplanować wakacyjny weekend?

wakacyjny weekend

Nie każdy z nas udaje się na urlop w czasie wakacji. Wiele osób czeka na niego do jesieni czy zimy. Pomiędzy pracą mamy jednak weekendy, które są okazją do małego wypoczynku. Jak zaplanować wakacyjny weekend?

Namiastka wakacji

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku. Żyjemy intensywnie, za dużo pracujemy i często zapominamy, że nasz organizm ma granice wytrzymałości. W efekcie odczuwamy ciągłe zmęczenie. Wakacje to czas, kiedy warto nieco zwolnić, zatrzymać się na chwilę i odetchnąć. I nawet jeśli nie mamy możliwości wybrać się na tygodniowy wypoczynek, wykorzystajmy do tego wolny weekend. Dwa dni możemy zaplanować w taki sposób, by spędzić udany czas, wypocząć i pozwiedzać. Kwestia dobrej organizacji i ciekawych pomysłów, a tych nie zabraknie nam, jeśli tylko ruszymy głową i sprawdzimy ofertę turystyczną naszej okolicy. Być może skrywa prawdziwe perełki, warte odkrycia, szczególnie w okresie letnim.

Plażing na basenie lub kąpielisku

Być może w naszej okolicy nie ma jeziora, nad które możemy się wybrać, ale prawie każde miasto, a nawet małe miasteczko ma basen lub kąpielisko miejskie. Miejsca tego typu robią furorę w czasie wakacji. Przyciągają dzieci i dorosłych. Pozwalają wypocząć na plaży i ochłodzić się podczas upałów. W weekend warto wybrać się na basen, koniecznie odkryty, by pokorzystać trochę z wody i słońca. Kąpieliska to zwykle malownicze zakątki dużych miast, gdzie poczujemy się jakbyśmy rzeczywiście wybrali się nad morze czy jezioro. Na plaży możemy spędzić cały dzień, tylko nie zapomnijmy zabrać czegoś do opalania i czytania. Wtedy w pełni się zrelaksujemy.

Zwiedzanie zamku

Polska to piękny kraj, który skrywa wiele tajemniczych i zachwycających zabytków. Wakacyjny weekend jest doskonałą okazją do zaplanowania wycieczki. Może w naszej okolicy jest stary zamek czy kopalnia, która tylko czeka na nowych turystów. Wiele wspaniałych zabytków skrywa Opolszczyzna czy Dolny Śląsk. Zwiedzanie z rodziną czy przyjaciółmi będzie zabawą oraz historyczną podróżą. Gwarantujemy, że nie tylko najmłodsi będą zachwyceni taką wycieczką. Najlepiej udać się do punktu informacji turystycznej i sprawdzić, co takiego oferuje nasza okolica. Możemy być zaskoczeni, że tak blisko nas są atrakcyjne miejsca, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy.

Plenerowy koncert

Sezon wakacyjny to przede wszystkim czas festiwali i licznych koncertów. W każdy weekend, w różnych miejscach kraju odbywają się dziesiątki czy nawet setki koncertów. Wiele z nich to wydarzenia miejskie i bezpłatne. Oferta kulturalna jest bardzo bogata w wakacje, dlatego warto z niej skorzystać. Wyjście na koncert dostarczy nam mnóstwo dobrej energii i wrażeń muzycznych, a przy okazji możemy spotkać się z przyjaciółmi, by wspólnie celebrować wolny czas. Festiwalowy klimat pozwoli nam oderwać się od szarej codzienności, a muzyka ukoi nasz stres i nerwy. Do tego dodajmy słoneczną pogodę i pomysł na udany weekend mamy gotowy.

waakcjeWykorzystujmy wolny czas na relaks, by nabrać sił do działania i czuć się jak najlepiej. Nie musimy przecież wyjeżdżać na zagraniczne wakacje, by odpocząć i doskonale się bawić. Weekendy również mogą stać się czasem tylko dla nas, ukochanych i bliskich, kiedy będziemy cieszyć się z wakacyjnego klimatu.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

6 lat temu

Nie planuję weekendów bo z pogodą jest różnie.Jak jest ładna pogoda to wyjeżdżamy

Aneczka2015

6 lat temu

Jest wiele sposobów by weekend w lecie był udany. Wyjazd nad wodę jest obowiązkowy 🙂 gdy pogoda dopisuje 🙂

Tess

6 lat temu

Co tydzień mam wakacyjny wyjazd. Jadę z dziećmi do rodziny na wieś albo do siostry na działkę. Miło spędzam lato. Nie lubię lata w blokach.

linea

6 lat temu

Weekendy wakacyjne zapowiadają się w miarę przyzwoicie. Co drugi piatek będę na wieczorze z gitarą pod chmurką. Mój mąż występuje, więc jeżdzę z nim aby go posłuchać. Do tego szykuje się kilka innych koncertów, na które z pewnością mnie zabierze. Na pewno jakiś weekend przeznaczymy na odpoczynek poza miastem. Poza tym jest to też najlepszy czas na spotkania ze znajomymi oraz rodziną.

Mindi

6 lat temu

Taki mamy właśnie plany z rodziną, żeby w te wakacje dużo się działo. W tym tygodniu robimy grilla i rozgrywki rodzinne. Na pozostałe weekendy też mamy dużo pomysłów. Dzieci nie chciały jechać na zorganizowane kolonie czy obozy a nie chcemy żeby siedziały w domu przy komputerze.

Zostaw komentarz